Zamknij

Nagrodzono gminnych asów wiedzy pożarniczej. Padł historyczny wynik

20:22, 17.01.2022 | KU
Skomentuj
REKLAMA

Władze gminy Stara Kornica uhonorowały w czwartek 13 stycznia najlepszych na gminnym szczeblu ogólnopolskiego konkursu pod nazwą Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej.

Rywalizacja w ramach OTWP odbywa się co roku, jednak ze względu na trwającą pandemię ostatni turniej przyjął inną formułę. W 2021 roku konkurs miał formę testu, a finał odbywał się online przed kamerą. Rywalizujących podzielono na dwie grupy - szkoły podstawowe i szkoły ponadpodstawowe.

Zasady testu polegają na tym, że z puli kilkuset pytań odpowiada się na 60 pytań w ciągu godziny. Z całego kraju 30 osób z największa ilością punktów awansowało do drugiego etapu. Tam przed kamerą online odpowiadali na kilka pytań zadawanych przed komisją. Pytania zawarte w teście dotyczą obszernej tematyki związanej z działalnością straży pożarnej: o sprzęt pożarniczy, działania strażaków jakie podejmują, kwalifikowaną pierwszą pomoc medyczną, przepisy przeciwpożarowe. Biorący udział mogli też trafić na pytania związane z historią pożarnictwa oraz przepisy prawne o straży pożarnej.

W gminie Stara Kornica w konkursie brało kilkanaście osób ze szkół podstawowych. Najlepszy wynik uzyskał Nikodem Miłkowski ze Szkoły Podstawowej w Szpakach Starych, drugie miejsce zajął Maciej Michaluk ze Szkoły Podstawowej w Kornicy, a trzecie Paulina Korowajczuk ze Szkoły Podstawowej w Szpakach. Warto dodać, że Nikodem Miłkowski przeszedł do drugiego etapu, w którym zajął 13 miejsce w Polsce, co prawdopodobnie jest najlepszym wynikiem w historii gminy Stara Kornica i powiatu łosickiego. Uczeń SP w Starych Szpakach uzyskał też najlepszy wynik w województwie mazowieckim. Wójt gminy Kazimierz Hawryluk podtrzymał tradycję z poprzednich lat i postanowił nagrodzić trzy najlepsze osoby z dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

- Pragniemy podziękować za to, że szkoły popularyzują pożarnictwo, chcą brać udział w tym konkursie i zachęcają młodzież do działania. Dziękujemy dyrektorom szkół i opiekunom za to że dzieci wzięły udział w tym turnieju - powiedział Mateusz Sadowski, gminny komendant OSP.

Fot i info: MS/OSP Rudka

(KU)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%