Zamknij

O bezpieczeństwie na działce z funkcjonariuszami

19:40, 13.10.2021 | opr. K.U
Skomentuj
REKLAMA

Łosiccy policjanci odwiedzili w ostatnim czasie lokalnych działkowców. Spotkania odbywały się w ramach akcji informacyjnej „Mazowiecka policja ostrzega”.

Sezon działkowy zmierza nieuchronnie ku końcowi. Prace porządkowe i zabezpieczenie ogrodu przed zimą to aktualnie codzienność wszystkich działkowców. Natłok obowiązków i tempo tych pracy powoduje, że osoby wykonujące swoje zadania na działce stają mało czujni. Takie zachowanie wykorzystują oszuści i złodzieje. Ten problem był jednym z tematów poruszanych na spotkaniu dzielnicowych z właścicielami ogródków działkowych „Nad Toczną” w Łosicach w ramach akcji pod nazwą „Mazowiecka policja ostrzega”.

Spotkanie to miało na celu przeciwdziałanie oszustwom finansowym poprzez podniesienie świadomości działkowiczów na temat aktualnych form wyłudzania środków finansowych. Policjanci przekazywali różne scenariusze działania przestępców. Przedstawiali sytuacje, gdy do uczestnika spotkania dzwoni bliska osoba, taka jak wnuczek, siostrzeniec, czy też pracownik banku bądź funkcjonariusz policji. Funkcjonariusz odgrywali z działkowiczami taka rozmowę przestrzegając ich jednocześnie jakich danych absolutnie nie należy podawać, bądź jakich działań nie podejmować bez uprzedniego upewnienia się, czy osoba po drugiej stronie słuchawki jest faktycznie tą osoba za którą się podaje. Wskazywali również jakie zachowania osoby dzwoniącej powinny wzbudzić podejrzenia potencjalnej ofiary przestępców.

Dodatkowo policjanci przypominali o właściwym i pewnym zabezpieczaniu pozostawianego na działkach i w altanach sprzętu ogrodniczego, który mógłby się stać łupem dla złodziei. Podczas rozmowy z działkowcami przedstawiciele policji wskazywali również korzyści płynące ze współodpowiedzialności i „czujności sąsiedzkiej”. Ważnym elementem spotkania było umieszczenie na ogólnodostępnej tablicy informacyjnej plakatu ostrzegawczego opracowanego przez Komendę Wojewódzką z siedzibą w Radomiu na którym umieszczone zostały również dane kontaktowe do dzielnicowego, w celu ułatwienia bezpośredniego kontaktu w sprawach bieżących.

Foto i info: KPP Łosice

(opr. K.U)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%