Zamknij

Pograne, pogadane, obejrzane. Dzień Dziecka w Platerowie na sportowo

23:18, 07.06.2021 | K.U
Skomentuj
REKLAMA

Sportowy Dzień Dziecka na boisku w Platerowie udanie zainaugurował sezon imprez plenerowych organizowanych przez lokalny GOK.

- Czekaliśmy na to wydarzenie długo. Była to pierwsza tak duża impreza plenerowa na boisku w Platerowie od czasów lockdownu. Chcieliśmy spędzić ten dzień na sportowo. Wszyscy potrzebowaliśmy wyjścia na świeże powietrze i możliwości spędzenia czasu aktywnie na naszym obiekcie - powiedział nam Karol Juszynski, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Platerowie.

Dzień Dziecka w Platerowie, zorganizowany w niedzielę 6 czerwca, rozpoczął się od turnieju piłki nożnej w dwóch kategoriach wiekowych. Organizatorzy postarali się także o turniej siatkówki plażowej. Od godziny 16 za liczne atrakcje dla dzieci odpowiedzialni byli animatorzy.

- Gościliśmy nawet Psi Patrol i Chase'a, którego wizyta okazała się szałem. Kiedy się pojawił, to wyglądało to jakby Cristiano Ronaldo wysiadał z limuzyny - przyznał z uśmiechem Karol.

Czas dzieciom i młodzieży urozmaiciła ekipa Pograne Pogadane, która zapewniła rozrywkę w formie plenerowego turnieju w Fifa 21, piłkarskiego toru przeszkód, rywalizacji na wzór Turbokozaka i wielu innych form aktywnego spędzenia czasu. Wydarzenie zakończyło się kinem plenerowym, podczas którego wyświetlono film pod tytułem „Zaczarowany ogród”.

- Ja dzisiaj co prawda zajmuję się organizacją tego wydarzenia, biegam jak szalony i nie mam nawet kiedy zapytać dzieci o ich odczucia. Obserwuję jednak na ich twarzach zadowolenie i uśmiechy. Widać, że wszystko co tutaj przygotowaliśmy, sprawia im dużo radości. Dla nas ważne jest też to, że na naszym wydarzeniu pojawiły się całe rodziny, które wspólnie uprawiają sport. Taki ruch jest dzieciom potrzebny. Spędzamy dużo czasu na zajęciach on-line, nie mając możliwości zobaczyć się z rówieśnikami twarzą w twarz, a tutaj mogą one wspólnie rywalizować i się spotykać - przyznał z perspektywy organizatora Juszyński.

Organizacja udanego wydarzenia stała się dla platerowskiego GOK bodźcem do działania na następne kilka tygodni. Jak zapewniają przedstawiciele placówki, przez najbliższe dwa miesiące oferta GOK będzie bardzo bogata. Uzupełnią ją zajęcia stacjonarne, takie jak warsztaty muzyczne, plastyczne, bądź z programowania. Będą także wydarzenia terenowe - wycieczki rowerowe, gra w podchody i spływ kajakowy. W czerwcu rozpoczną się także zajęcia z piłki nożnej i wakacyjna liga piłkarska, a także liga siatkówki plażowej.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%