Zamknij

Centrum Nauki Kopernik odwiedzi online uczniów w Huszlewie

22:35, 04.05.2021 | K.U
Skomentuj
REKLAMA

Czy cytryna jest kwaśna? Na to pozornie proste pytanie odpowiadać będą uczniowie z Zespołu Szkolno-Wychowawczego w Huszlewie, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II. Już 6 maja dzieci połączą się na żywo z Centrum Nauki Kopernik i sprawdzą, jak działają prawa nauki. 

Podczas zajęć z edukatorami Centrum Nauki Kopernik uczniowie sprawdzą między innymi,jaki odczyn mają łatwo dostępne substancje. Kopernikowe e-Laboratoria to zajęcia online, które doskonale uzupełniają nauczanie zdalne. W ich trakcie eksperymenty można przeprowadzać w domu, wystarczą dostępne pod ręką przedmioty codziennego użytku. W wiosennym scenariuszu w poszukiwaniu kwasów uczestnicy przebadają cukier, mąkę czy sok z cytryny.Użyją do tego na przykład soku z kapusty. Folia i spinacze posłużą do budowy obwodu elektrycznego. Tematem zajęć będą też tajniki kamuflażu, który stosują rośliny i zwierzęta w świecie przyrody.
Dla nauczycieli biorących udział w e-Laboratoriach Centrum Nauki Kopernik przygotowało dodatkowe warsztaty poświęcone zangażowaniu uczniów w samodzielne eksperymentowanie podczas zajęć online.

Zajęcia zdalne w ramach programu Nauka dla Ciebie powstały w oparciu o badania przeprowadzone przez zespół badawczy programu. Opracowywano model zajęć z wykorzystaniem nowatorskich metod zarządzania uwagą uczestników. Tak prowadzone angażują uczniów,co pozwala im efektywnie poznać i zrozumieć prezentowane zagadnienia. 

Szkoła w Huszlewie będzie jedną z prawie 100 placówek, które w tym roku już skorzystały z jednego z trzech formatów zajęć online.Udział w programie jest bezpłatny, a zgłoszenia można wysyłać do końca bieżącego roku. W ramach programu Nauka dla Ciebie – wspólnej inicjatywy Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik –dostępne są trzy rodzaje zajęć:e-Naukobus, e-Laboratoria i e-Planetobus.

Info i foto: Marianna Kulesza/Centrum Nauki Kopernik

(K.U)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%