Zamknij

Na ulicach praca wre. Odwiedziliśmy łosickie inwestycje drogowe

22:13, 04.05.2021 | K.U
Skomentuj
REKLAMA

Tegoroczna wiosna upływa w Łosicach pod znakiem licznych inwestycji drogowych. Sprawdziliśmy jak wygląda stan prac po koniec majowego weekendu.

Dużo się dzieje na przełomie pierwszego i drugiego kwartału roku 2021 na łosickich ulicach. Realizowane są kolejne inwestycje, dzięki którym przemieszczanie się po Łosicach będzie łatwiejsze i przyjemniejsze. Odwiedziliśmy wraz z obiektywem najważniejsze z nich.

  • budowę chodnika na ul. Białostockiej
  • przebudowę ul. Bialskiej (na odcinku od ul. Rynek do ul. Majora Zenona)
  • budowę mostu nad rzeką Toczna, łączącego ul. Parcele i ul. Myśliwską
  • modernizację drogi na ul. Bialskiej od cmentarza w stronę Chotycz

Zapraszamy do sprawdzenia fotogalerii w dolnej części newsa.

W szczególności zainteresowała nas ostatnia z wypunktowanych inwestycji, na temat której nie można było znaleźć zbyt wielu informacji, a która w poprzednich miesiącach przysparzała kierowcom dużo zakłopotania. Prace nad odcinkiem drogi wojewódzkiej 698 na ul. Bialskiej w Łosicach od cmentarza w stronę Chotycz rozpoczęły się jesienią, jednak zima obnażyła złe rozwiązania wykonawcy. W skutek wspomnianej ingerencji, w pierwszych miesiącach roku 2021 nawierzchnia w dużej części nie nadawała się do użytku, ubytki uniemożliwiały swobodne przemieszczanie się swoim pasem jezdni na tym ruchliwym trakcie. W ostatnich tygodniach wykonawca zareagował na ten stan rzeczy. Kierowcy mogą cieszyć się na tym odcinku świeżym asfaltowym dywanikiem.

Jak poinformowała nas rzecznik prasowy Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie Monika Burdon, odcinek drogi 698 o którym wspominamy, realizowany jest w ramach w ramach zadania: „Poprawa dostępności rejonu przygranicznego poprzez przebudowę drogi wojewódzkiej nr 698, wraz z remontem mostu na rzece Toczna w m. Łosice w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina” na odc. od km 31+177 do km 34+110. Zakres robót obejmuje m.in. remont nawierzchni z betonu asfaltowego, lokalne wzmocnienie konstrukcji jezdni na wybranych odcinkach, odmulenie istniejących rowów wraz z wymianą niedrożnych rur przepustowych pod zjazdami na całej długości odcinka oraz umocnieniem wlotów i wylotów brukiem, remont istniejących przepustów i ich odtworzenie. Termin zakończenia robót drogowych na tym odcinku, to sierpień bieżącego roku.  Aktualnie wykonawca naprawia wadliwie wykonane prace.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%