Zamknij

Stracili dobytek i liczą na pomoc. Zbiórka dla pogorzelców z Kobylan

18:59, 23.02.2021 | K.U
Skomentuj
REKLAMA

Przed kilkoma dniami, jedno z gospodarstw w gminie Stara Kornica w sutek pożaru doznało bardzo bolesnych strat. Na szczęście, jest szansa by pomóc pogorzelcom z Kobylan.

W piątek 19 lutego, gospodarstwo państwa Sawczuków z Kobylan spotkało bardzo przykre zdarzenie. W niewyjaśnionych okolicznościach doszło do zapalenia się stodoły, w której znajdowały się maszyny rolnicze i znaczna część zeszłorocznych plonów. Pod wpływem pożaru, zniszczeniu uległy następujące sprzęty: samochód dostawczy, ciągnik, kombajn zbożowy, prasa oraz przewracarka do siana. Gospodarzom spłonęły także płody rolne - około 15 ton zboża, zapasy siana i słomy. Ponadto, pod wpływem wysokiej temperatury zostały poważnie naruszone elementy konstrukcyjne budynku.

Straty spowodowane przez pożar oszacowano na ponad 350 tysięcy złotych. Dzięki pomocy sąsiadów oraz mieszkańców powiatu, niedługo po pożarze udało się uzyskać zapasy słomy, siana oraz zboża. Wciąż istnieje możliwość pomocy pogorzelcom z Kobylan. Aktualnie trwa zbiórka pieniędzy na zakup ciągnika, dzięki któremu gospodarstwo będzie mogło w dalszym ciągu funkcjonować. Dorzucić się można dzięki zrzutce na stronie www.zrzutka.pl/mxwk5j

Pomoc dla pogorzelców zorganizował także samorząd wsi Kobylany. Wesprzeć zbiórkę na rzecz pomocy mieszkańcom gospodarstwa można wpłacając dowolną kwotę na numer konta: 62 8035 0000 0000 0257 2000 0010.

Fot. OSP Stare Szpaki, Zrzutka.pl, M. Świderski

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%