Zamknij

LOT nad Bugiem lubi współpracować, ma ciekawe pomysły i nie gryzie

18:34, 23.02.2021 | K.U
Skomentuj
REKLAMA

Po wielu latach prób, na terenie powiatu łosickiego udało się stworzyć oddolną organizację, która z sukcesem promuje nadbużańskie tereny.

Pierwsze działania w celu stworzenia Lokalnej Organizacji Turystycznej LOT nad Bugiem podjęto w 2018 roku. Od ponad dwóch i pół roku stowarzyszenie działa prężnie, reklamując w różny sposób także malownicze tereny powiatu łosickiego. Największym ostatnim sukcesem LOT, jest stworzenie trzech punktów informacji turystycznej (w Sarnakach, Serpelicach i Korczewie), obsługiwanych z pomocą wolontariuszy. W roku 2020 LOT funkcjonował ze składek członkowskich w wysokości 54 tys zł i środków zewnętrznych opiewających na kwotę 106 tys zł.

LOT nad Bugiem nie ustaje w swoich przedsięwzięciach i planuje kolejne. Stowarzyszenie chciałoby utworzyć w niedalekiej przyszłości, między innymi trasę kajakową szlakiem młynów wodnych ulokowanych na rzece Toczna. Jednym z ciekawszych pomysłów LOT jest także utworzenie w budynku PKP w Platerowie muzeum sadownictwa oraz muzeum rzeki Bug, gdyż placówki tego typu bardzo w nadbużańskim regionie brakuje.

Na ostatniej sesji rady powiatu łosickiego Przedstawiciele LOT zachęcali władze starostwa do włączenia się we wspólne partnerstwo. - Działamy skutecznie, realizujemy fajne projekty i chcielibyśmy, abyście przyczynili się do tego i zostali członkiem naszego stowarzyszenia. Nie gryziemy, lubimy współpracować, tworzyć ciekawe projekty i rozwijać się. - przyznała jedna z przedstawicielek stowarzyszenia. Wicestarosta Michał Michaluk wypowiedział się pozytywnie na temat współpracy z LOT. Powiat łosicki na następną sesję planuje przygotować dokumenty umożliwiające przystąpienie starostwa do partnerstwa z LOT, poddając wcześniej dokument pod głosowanie radnych.

Fot. KU

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

STOPSTOP

1 0

Po co promować, tam już i tak dzicz się zjeżdża, mam tam działkę i widzę, że jest coraz gorzej. 08:56, 24.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NadbużaninNadbużanin

0 0

Zgadzam się zupełnie, po co jeszcze promować, to co się tam teraz dzieje, szczególnie w weekendy, przechodzi ludzkie pojęcie. Wszystko rozjeżdżane przez quady i skutery, nad samym Bugiem co parę metrów ślady po ognisku, a obok porozrzucane puste puszki, butelki, w lasach pełno śmieci, w Serpelicach na plażę wjeżdżają samochodami i motorami pod sam brzeg, no i grilowanie i chlanie. Mam w Mierzwicach Kol. domek od dawana, kiedyś była tam cisza i spokój, przyjeżdżali prawdziwi "letnicy", dzisiaj pełno ludzi, a w soboty wszędzie imprezy, głośna muzyka, no bo młodzież nowobogacka musi się wyszaleć, najlepiej w lesie, po prostu strasznie, no i jeszcze gazociąg i trasa szybkiego ruchu obok niedługo, nosze się z zamiarem sprzedaży, chociaż żal. 09:40, 24.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%