Zamknij

Powiat sokołowski stawia na ekologię

17:10, 15.09.2021 | KL
Skomentuj
REKLAMA

Ponad 4,3 mln zł otrzymają samorządy z powiatu sokołowskiego na inwestycje związane z ekologią.

Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Jabłonnie Lackiej oraz remont i termomodernizacja ośmiu budynków mieszkalnych przy ul. Długiej w Sokołowie Podlaskim na te inwestycje, decyzją zarządu województwa mazowieckiego zostaną przeznaczone dofinansowania w ramach RPO WM 2014-2020. Umowy w tej sprawie podpisali członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska oraz beneficjenci.

Remont szkoły w Jabłonnie Lackiej
Budynek przejdzie gruntowny remont i termomodernizację. Wymienione zostaną okna i drzwi zewnętrzne, a ściany będą docieplone styropianem. Unowocześniona zostanie instalacja ogrzewania, w budynku pojawią się nowe grzejniki, wymieniony zostanie także piec. Dodatkowo wymieniona będzie również instalacja wody ciepłej użytkowej w tym kocioł z dwoma palnikami peletowymi.

Aby efekt działań był bardziej ekologiczny, na dachu zainstalowanych zostanie ponad 50 paneli fotowoltaicznych. Inwestycja pozwoli zmniejszyć koszty związane z ogrzewaniem i eksploatacją, a także poprawi warunki w jakich uczy się młodzież oraz pracuje kadra pedagogiczna.

Całkowita wartość projektu to ponad 4,8 mln zł, a kwota dofinansowania wyniesie 2,7 mln zł.

Poprawa warunków mieszkalnych w Sokołowie Podlaskim
Prace remontowe i termomodernizacyjne zrealizowane będą w ośmiu budynkach mieszkalnych przy ul. Długiej. Inwestycja obejmie m.in. wymianę okien w piwnicach, ocieplenie ścian zewnętrznych w pomieszczeniach ogrzewanych, ocieplenie ścian zewnętrznych w klatkach schodowych, wymianę drzwi zewnętrznych i okien, montaż kotłów gazowych, a także ocieplenie stropu.

Dodatkowo w budynkach wyremontowane zostaną klatki schodowe, schody, balkony i piwnice, a instalacje elektryczne wymienione. Konstrukcje dachów będą wzmocnione. W budynkach poprowadzone zostaną przyłącza kanalizacyjne i wodociągowe, gazowe wraz z instalacją gazową zewnętrzną. Dzięki przeprowadzonym pracom poprawi się nie tylko estetyka budynków, obniżą się również koszty ogrzewania i eksploatacji.

Koszt całości prac to 2,3 mln zł, a wsparcie wyniesie ponad 1,6 mln zł.

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%