Zamknij

Będzie nowa siedziba urzędu gminy

16:01, 10.05.2021 | KL
Skomentuj
REKLAMA

Nowy budynek urzędu gminy w Jabłonnie Lackiej - to inwestycja, której realizacja jest możliwa dzięki wsparciu samorządu Mazowsza w wysokości ponad 2,1 mln zł. 

Umowę w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik oraz członkinie województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska.

 - Na realizację instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego przeznaczyliśmy w tym roku rekordowe 151 mln zł, w tym ponad 95 mln zł to pieniądze, które wspomogą nowe projekty samorządów. Są to środki, które trafiają do gmin i powiatów na realizację najpilniejszych potrzeb. Dzięki nim m.in. remontujemy i modernizujemy drogi, tworzymy nowe świetlice wiejskie czy rewitalizujemy miejskie rynki. Wspieramy i pomagamy, a wynika to nie tylko z dobrej kondycji finansowej województwa, ale przede wszystkim z potrzeb samorządów i efektów, które doceniają mieszkańcy - podkreśla marszałek Adam Struzik.

Jak dodaje Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa, te inwestycje służą przede wszystkim mieszkańcom regionu.

– Zdajemy sobie sprawę, że wiele samorządów lokalnych nie ma wystarczających środków w swoich budżetach. Dlatego co roku staramy się takie środki zabezpieczyć w budżecie województwa, a efekty naszych programów wsparcia widoczne są już praktycznie w każdej gminie.

– W ramach tego programu podpisaliśmy niedawno 7 umów na inwestycje w powiecie siedleckim. Kolejną w sokołowskim. A to jeszcze nie wszystko, bo w planach mamy dofinansowanie łącznie dla 25 inwestycji z subregionu siedleckiego – zaznacza Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.

W ramach inwestycji powstanie murowany, dwupiętrowy budynek z poddaszem użytkowym. Będzie wyposażony w nową instalację wodociągową, kanalizacyjną, energetyczną, przeciwpożarową, odgromową, wentylację mechaniczną oraz piec gazowy. Budynek zostanie w pełni dostosowany dla osób niepełnosprawnych.

– Inwestycja stała się dla naszego samorządu przedsięwzięciem priorytetowym, ze względu na okres użytkowania, jak i stan techniczny obecnego budynku. Aktualna siedziba władz gminnych, to stary ponad 140- letni drewniany, parterowy budynek ze starą instalacją elektryczną i sanitarną. Społeczeństwo naszej gminy od wielu  lat  oczekiwało od swoich przedstawicieli  podjęcia trudu budowy nowego budynku urzędu - mówi wójt gminy Wiesław Michalczuk.


Na realizację tej inwestycji samorząd Mazowsza przeznaczy ponad 2,1 mln zł.

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%