Zamknij

Międzynarodowa konferencja naukowa w Siedlcach

16:27, 21.09.2021 | SK
Skomentuj
REKLAMA

W dniach 23-25 września 2021 w Siedlcach odbędzie się 10th EURIPA Rural Health Forum, międzynarodowa konferencja naukowa z udziałem lekarzy rodzinnych z około 30 krajów zrzeszonych w EURIPA.

Celem konferencji będzie promocja lokalnych doświadczeń i rozwiązań systemowych podnoszących jakość opieki na terenach wiejskich oraz poza aglomeracjami. 

EURIPA zrzesza praktyków i organizacje działające na obszarach wiejskich w całej Europie, którzy wspólnie pracują nad rozpowszechnianiem dobrych praktyk, inicjowaniem badań naukowych. 

Konferencja odbędzie się pod hasłem "Medycyna obszarów wiejskich". Forum pozwoli rozpowszechnić dobre praktyki w ochronie zdrowia, zainicjować badania naukowe oraz wpłynąć na politykę zdrowotną. Całość przyczyni się do poprawy jakości opieki na obszarach wiejskich i małych miast.

I Forum EURIPA Polska umożliwi wymianę doświadczeń lekarskich zarówno z różnych regionów Polski, jak i krajów europejskich. Wydarzenie odbędzie się w godzinach przedpołudniowych. Całość zostanie przeprowadzona w języku polskim z tłumaczeniem na język angielski. Goście rejestrujący się na I Forum Euripa Polska stają się automatycznie uczestnikami wydarzenia międzynarodowego 10th Euripa Rural Mental Health odbywającego się w tym samym czasie w godzinach popołudniowych. 

W pierwszej części wydarzenia eksperci podejmą m.in. tematykę roli podstawowej opieki zdrowotnej w podnoszeniu wartości zdrowotnej, ze szczególnym uwzględnieniem roli kadr, pracy zespołowej, nowych kompetencji czy wykorzystania nowoczesnych technologii. Zostaną przedstawione wnioski z pilotażu POZ PLUS ze wskazaniem rozwiązań, które najbardziej się sprawdziły - perspektywa realizatorów oraz ewaluatora - Banku Światowego. Czy rozwiązania o opiece koordynowanej zostaną wdrożone zgodnie z ustawą i w jakim zakresie możemy się ich spodziewać? Ile to będzie kosztowało Narodowy Fundusz Zdrowia zdaniem ekspertów realizujących i podsumowujących projekt? Jak istotne są populacyjne wnioski w zakresie realizacji programów profilaktycznych?

Drugą częścią spotkania jest międzynarodowa konferencja naukowa podczas której eksperci przedstawią wyniki badań naukowych i projektów związanych zarówno z bieżącą sytuacją pandemiczną, leczeniem chorób cywilizacyjnych jak i rozwiązaniami organizacyjnymi optymalizacji procesów zarządzania w ochronie zdrowia. Jak zwiększyć dostępności do świadczeń dzięki task shifting? Jak organizować kompleksową opiekę POZ/AOS po COVID? Jak zmierzyć się z polipragmazją u osoób w podeszłym wieku?

Wydarzenia uzyskały patronaty honorowe: Marszałka Województwa Mazowieckiego, Prezydenta Miasta Siedlce, Ministra Zdrowia, Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia.

Wizytę na konferencji zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

(SK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%