Zamknij

Biegiem uczcili rocznicę bombardowania Garwolina

08:40, 20.09.2022 Oprac. PM Aktualizacja: 08:53, 20.09.2022
Skomentuj

129 osób wzięło udział w trzecim biegu w ramach XI Grand Prix Ziemi Garwolińskiej.

Nietypowo, bo w czwartkowy wieczór, zawodnicy wzięli udział w Biegu Pamięci, który był częścią obchodów 83. rocznicy bombardowania Garwolina. Na starcie znów stawili się nie tylko dorośli, ale także spora grupa młodych amatorów tego sportu.

Grand Prix Ziemi Garwolińskiej jest organizowane przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie i Stowarzyszenie Truchtacz.pl od 11 lat. Cykl składa się z 4 biegów, które odbywają się zazwyczaj w kwietniu, maju, we wrześniu i w październiku. Podczas każdych zawodów dorośli mają do pokonania 5 km, a dla dzieci i młodzieży są przygotowane biegi na różnych, dostosowanych do ich wieku i możliwości, dystansach. Najlepsi stają na podium i otrzymują pamiątkowe dyplomy. Każdy, kto ukończy bieg, zostaje nagrodzony medalem.

8 września odbył się Bieg Pamięci, który był częścią obchodów 83. rocznicy bombardowania Garwolina, a jednocześnie trzecim biegiem w ramach tegorocznego cyklu. Zwycięzcą biegu na dystansie 5 km został Robert Świecak, który na pokonanie całej trasy potrzebował 17 minut i 48 sekund. Najlepsza wśród kobiet była Agnieszka Flont (22:06). Mocna walka o miejsca na podium rozegrała się we wszystkich kategoriach wiekowych. W biegach dla dzieci triumfowali: Oliwia Leopold, Dominik Zieliński, Zuzanna Turek, Jakub Oleksiak, Lidia Czarnecka, Mateusz Kołnierzak, Maja Rosłaniec i Bartosz Głowala. Pełna lista laureatów w poszczególnych kategoriach wiekowych na stronie organizatora.

Finałowy bieg w ramach XI Grand Prix Ziemi Garwolińskiej odbędzie się w niedzielę 9 października. Zadanie współfinansowane przez Miasto Garwolin w ramach realizacji zadania publicznego.

fot.:ckisgarwolin

(Oprac. PM)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%