Zamknij
REKLAMA

Terytorialsi mają nową jednostkę

18:00, 29.06.2022 | PM
Skomentuj
REKLAMA

6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej przenosi 61 batalion lekkiej piechoty z Grójca do Książenic (pow. grodziski). 26 czerwca odbyło się oficjalne otwarcie kompleksu wojskowego.

Uroczyste przecięcie wstęgi do bram nowej jednostki odbyło się 26 czerwca. Wydarzenie było połączone z uroczystą przysięgą wojskową żołnierzy 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, w tym nowowcielonych mieszkańców powiatu garwolińskiego.

Przed kandydatami ostatni sprawdzian - pętla taktyczna. Wszyscy, którzy z wynikiem pozytywnym zakończyli egzamin, a w niedzielę złożyli przysięgę na sztandar stali się pełnoprawnymi żołnierzami Wojska Polskiego.

Przeniesienie jednostki z Grójca do Książenic nie oznacza, że powiat grójecki straci swój batalion WOT. W połowie maja rozpoczęło się tworzenie nowego - 63 batalionu lekkiej piechoty w Nowym Mieście nad Pilicą.

6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej zaprasza do wstąpienia w swoje szeregi i zachęca do kontaktu z rekruterami: https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl

(PM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%