Zamknij

Licznik cofnięty o ponad 50 tysięcy kilometrów

10:18, 21.06.2022 | PM
Skomentuj
REKLAMA

Cofnięty o ponad 50 tysięcy kilometrów licznik drogomierza ujawnili policjanci podczas sprawdzenia zatrzymanego do kontroli citroena jumpera.

Funkcjonariusze przypominają, że ingerencja w stan urządzenia jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

- Kilka dni temu w miejscowości Podebłocie policjanci z posterunku w Trojanowie podczas nocnego patrolu zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Citroena Jumpera. Podczas sprawdzania wskazań drogomierza funkcjonariusze ujawnili nieprawidłowości. Wskazania stanu licznika zamontowanego w pojeździe różniły się od zapisów w systemie dokonanych podczas ostatniego badania technicznego. Różnica ta wynosiła ponad 50 tysięcy kilometrów. Teraz policjanci wyjaśniają, jak doszło do takiej rozbieżności i kto jest za to odpowiedzialny - relacjonuje mł. asp. Małgorzata Pychner.

Policjanci podczas kontroli drogowej weryfikują wskazania licznika w pojeździe, a odczytane dane z drogomierza przesyłają do Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Ingerencja w stan urządzenia jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

fot.: pixabay

(PM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%