Zamknij

Oblał piwem policjanta, potem groził i atakował

08:21, 19.05.2022 | PM
Skomentuj
REKLAMA

31-latek naruszył nietykalności cielesną policjanta i kierował wobec niego groźby karalne.

Funkcjonariusz w czasie wolnym od służby został zaatakowany przez mężczyznę, wobec którego sporządził kiedyś wniosek do sądu o ukaranie. Mężczyzna tej nocy postanowił o sobie przypomnieć i się zemścić.

- Do zdarzenia doszło 17 maja około północy w centrum Garwolina. Kiedy policjant wracał po służbie do domu, został zaczepiony przez 31-latka. Mężczyzna najpierw zapytał głośno funkcjonariusza, czy pamięta, że sporządził na niego wniosek o ukaranie do sądu za popełnione wykroczenia, a zaraz potem wulgarnie zaczął wykrzykiwać i grozić mu pozbawieniem życia. Policjant prowadził rozmowę, starając się uspokoić mężczyznę, jednak 31-latek podchodził coraz bliżej z narastającą agresją. W trakcie zdarzenia oblał policjanta piwem i rzucił w niego puszką. Sytuacja była bardzo dynamiczna. Nagle 31-latek kilka razy zamachnął się i chciał uderzyć policjanta. Jego ciosy w większości zostały zablokowane. Po chwili agresor zaczął pieszo uciekać, jednak policjant dogonił go i obezwładnił. Wezwany na miejsce patrol interwencyjny zatrzymał 31-latka. Mężczyzna trafił do policyjnej celi - relacjonuje oficer prasowa mł. asp. Małgorzata Pychner. 

Mieszkaniec powiatu garwolińskiego usłyszał dwa zarzuty - naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza w związku z pełnieniem obowiązków służbowych oraz kierowania gróźb karalnych. Przyznał się do ich popełnienia. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

(PM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%