Zamknij

Luiza K. skazana na 15 lat więzienia. Prosto z sądu trafiła do aresztu.

10:19, 12.04.2018 AS Aktualizacja: 10:21, 12.04.2018
Skomentuj

Sąd Okręgowy w Siedlcach skazał na 15 lat więzienia 20-letnią Luizę K. z Podebłocia w powiecie garwolińskim za okrutne zabójstwo 62-letniego Wiesława P. Sąd postanowił zatrzymać zabójczynię w areszcie do chwili uprawomocnienia się wyroku.

Luiza K. pojawiła się we wtorek, 10 kwietnia, w sądzie na ogłoszeniu wyroku, bo po zwolnieniu z aresztu przez Sąd Apelacyjny w Lublinie odpowiadała z wolnej stopy. 
Od razu po odczytaniu wyroku, na polecenie przewodniczącego składu orzekającego, kobieta została wyprowadzona przez policjantów i odwieziona do aresztu. Zabójczyni na sali rozpraw pojawiła się z rodzicami i koleżanką, z którą łączy ją związek. Dziewczyny czule żegnały się przed wyprowadzeniem Luizy K. do policyjnego radiowozu. 
Prokurator żądał 25 lat więzienia, natomiast sąd uzasadnił swój  wyrok tym, że kobieta nie zamierzała wcześniej dokonać zbrodni, a zdarzenie podczas którego zabiła Wiesława P. było wynikiem zbiegu okoliczności czyli przypadkowym spotkaniem na wiejskiej drodze ofiary i awanturą z nią. Na korzyść oskarżonej przemawiał też fakt, że w myśl prawa karnego jest osobą młodocianą.

Więcej o tej sprawie w papierowym wydaniu Życia Siedleckiego z 13 kwietnia

(AS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%