Zamknij

Sąd wypuścił na wolność Luizę K., sądzoną za zabójstwo!

18:23, 13.02.2018 AS
Skomentuj

Sąd Apelacyjny w Lublinie zwolnił z aresztu śledczego Luizę K. Dwa lata temu, kilka dni po swoich 18. urodzinach zabiła ona 62-letniego Wiesława P.  z Podebłocia w powiecie garwolińskim.

O sprawie pisaliśmy tu:
Zabiła trzy dni po swoich osiemnastych urodzinach.

20 letniej kobiecie grozi wysoka kara, nawet dożywotniego pozbawienia wolności, a mimo to Sąd Apelacyjny nie przedłużył jej środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Rzecznik prasowa SA decyzję tego sądu tłumaczy uwarunkowaniami prawnymi. Twierdzi, że siedlecki Sąd Okręgowy nie wyrobił się przez dwa lata, by doprowadzić do skazania Luizy K. 
- Była to prosta sprawa, a jednak nie doszło do jej finału - mówi Barbara Du Château, rzecznik Sądu Apelacyjnego w Lublinie. - My nie mogliśmy postąpić inaczej, jak zwolnić Luizy K., jednak sprawa dalej się toczy i niebawem zapadnie wyrok. Oskarżona będzie odpowiadała za swój czyn z wolnej stopy.
Siedlecki sąd wyroku nie wydał, bo rozpoznanie sprawy opóźniła ciężka choroba jednego z biegłych i konieczność powołania innego. Wypuszczeniem na wolność Luizy K. oburzeni są mieszkańcy Podebłocia, to oni poinformowali nas o sprawie.
- Boimy się jej we wsi komentują mieszkańcy wioski. Po niej można się wszystkiego spodziewać. Według ludzi szczególnie zagrożona jest rodzina ofiary.

Więcej w papierowym wydaniu ŻS.

(AS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

MIŚMIŚ

4 4

już od razu po zatrzymaniu trzeba ją było na stryczek, 21:56, 13.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%