Zamknij
REKLAMA

W powiecie garwolińskim mają dobre szkoły! Znamy wyniki rankingu ?Perspektyw?

19:06, 11.01.2017 J.S
Skomentuj

Najlepszym liceum w powiecie garwolińskim jest LO im. C.K. Norwida w Garwolinie. Wśród techników prym wiedzie Technikum przy ZSP im. I. Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie. Tak podaje Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych – Perspektywy 2017.

Sukcesy w olimpiadach, dobre wyniki matur z przedmiotów podstawowych i dodatkowych, a w przypadku techników - osiągnięcia na egzaminie zawodowym. To podstawowe kryteria, które decydowały o miejscu w prestiżowym rankingu, przygotowywanym co roku przez miesięcznik „Perspektywy”.
Po zsumowaniu wszystkich punktów garwoliński „Katolik” znalazł się na 136. miejscu wśród najlepszych liceów w Polsce i otrzymał srebrny znak jakości. Ze zdobytą w zeszłym roku „złotą tarczą” musiał się tym samym pożegnać. Na Mazowszu garwolińskie liceum jest 66., a w powiecie pierwsze.
W zestawieniu znalazło się także Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Piłsudskiego w Garwolinie. Szkoła uplasowała się na 446. pozycji, otrzymując „brązową tarczę”.
Powody do zadowolenia mogą mieć również uczniowie i nauczyciele żelechowskiego Technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Wyssogoty. Co prawda nie udało się zdobyć „złotej tarczy”, tak jak to było w zeszłym roku, ale srebrną - owszem. Placówka zajęło 152. miejsce w Polsce i 14. w województwie mazowieckim.
Po raz pierwszy na rankingową listę wskoczyło Technikum nr 1 w Garwolinie Szkoła uplasowała się na 215. pozycji wśród najlepszych techników w kraju.
Ogólnopolskie zestawienie najlepszych szkół ponadgimnazjalnych miesięcznik „Perspektywy” przygotował po raz 19.

(J.S)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%