Zamknij
REKLAMA

VII Kongres Sołtysów Powiatu Węgrowskiego

11:27, 28.03.2023 KL Aktualizacja: 11:38, 28.03.2023
Skomentuj

Prawie stu sołtysów z terenu powiatu węgrowskiego uczestniczyło w VII Kongresie Sołtysów, który odbył się w Centrum Dialogu Kultur w Węgrowie.

Liderów lokalnych społeczności powitała starosta Ewa Besztak. W swoim wystąpieniu podkreślała, że przygotowane spotkanie ma na celu zdobycie kolejnych umiejętności pomocnych w codziennej pracy sołtysa, wzmocnienie i rozwój współpracy  z lokalnymi samorządami i instytucjami, ale także dzielenie się dobrymi praktykami, wymianę doświadczeń i integrację.

Spotkanie rozpoczęło się występem muzycznym uczennic I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza  w Węgrowie - Anastazji Żołnierzak i Solomi Fedotovej.

Słowa do zebranych skierowali także: poseł Maciej Górski i kierownik Delegatury MUW w Siedlcach Anna Kaszuba. Kongres był okazją, aby wręczyć odznaczenia honorowe  „Zasłużony dla rolnictwa” nadawane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, dla sołtysów z terenu powiatu węgrowskiego z najdłuższym stażem urzędowania. Wręczenia odznak dokonali: poseł Maciej Górski, starosta Ewa Besztak i naczelnik Wydziału Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Bożena Gierej.

Podczas spotkania zgromadzeni w sali Wirydarz sołtysi wysłuchali wystąpienia kierownika Placówki Terenowej KRUS w Węgrowie Adama Kowalczyka, który omówił aktualne zmiany dotyczące świadczeń rolniczych w ramach  KRUS. Po zakończonym kongresie uczestnicy mogli zadawać pytania dotyczące nowych zasad przyznawania płatności w ramach systemu wsparcia bezpośredniego w roku 2023, na które odpowiadał kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Węgrowie  Artur Salach.

Głównym punktem kongresu była prelekcja: "Sołtys - Lider społeczności wiejskiej", którą przedstawił Maciej Chudkiewicz - redaktor TVP a także  certyfikowany coach i trener grupowy oraz wykładowca akademicki.

Na zakończenie chętni mogli zwiedzić ekspozycję muzealną "Węgrów - miasto wielu kultur i religii", o której opowiadał dyrektor CDK Marek Sobisz. Na pamiątkę spotkania każdy z obecnych otrzymał list gratulacyjny wraz z książką kucharską KGW z terenu powiatu węgrowskiego „Jadą goście, jadą i czym ich podejmiemy".

Poczęstunek dla uczestników kongresu ufundowali: Gromulska Piekarnia i Cukiernia oraz radny powiatowy Łukasz Komorowski. Dodatkowo pyszną kawę serwowali młodzi bariści z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Jaworku.

info/foto: powiat węgrowski

(KL)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

GenekGenek

2 0

Wyraźna kampania pisowka na czele z "SZCZUJNIĄ" Brakowało tam jeszcze "kołtuna" i "chłopców" w czarnych sukienkach🤣🤣🤣🤣🤣 11:01, 29.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%