Zamknij
REKLAMA

Festiwal zamkowej kuchni na zamku w Liwie

16:12, 08.07.2022 | KL
Skomentuj
REKLAMA

Już 9 lipca br. na Zamku w Liwie odbędzie się pierwsza edycja festiwalu „W zamkowej kuchni na Szlaku Książąt Mazowieckich”. 

Lipiec to doskonały miesiąc na rozpoczęcie pasjonujących wakacyjnych podróży, zwłaszcza jeśli kuszą nas one pięknymi aromatami, doskonałymi walorami smakowymi i zostały okraszone ciekawą historią.

Dlatego wszystkich koneserów dobrej kuchni zapraszamy 9 lipca do Zamku w Liwie, gdzie liwska warownia odsłoni swoje kolejne kulinarne oblicze. Kulinaria regionalne i historyczne na Zamku w Liwie nie są czymś nowym, jednakże tym razem zostaną zaprezentowane w nowym wydaniu i po raz pierwszy pod nazwą „W zamkowej kuchni na Szlaku Książąt Mazowieckich”. 

Podczas wydarzenia odbędą się liczne prezentacje, pokazy oraz warsztaty kulinarne. W tym roku na Festiwalu pojawi się również wątek ukraiński. Czym jest kuchnia ukraińska, co zrobić z „ruskimi pierogami”, na czym polega barszcz ukraiński i co łączy kuchnię polską i ukraińską opowiedzą zaproszeni goście - specjaliści związani z kuchnią historyczną i regionalną, w tym m.in. znany kucharz Łukasz Modelski - z wykształcenia historyk sztuki i kultury średniowiecza, z zawodu redaktor (m.in. wieloletni wiceszef  „Twojego Stylu”). Autor reportaży historycznych i zbiorów wywiadów oraz książek dotyczących historii kuchni. Pisujący o winie i gastronomii felietonista, uczestnik wielu inicjatyw kulinarnych, związanych m.in. z próbą określenia kanonu polskiej kuchni. W radiowej Dwójce prowadzi „Drogę przez mąkę” ¬¬- kultową audycję o związkach kuchni i literatury. 

Ciekawostki z zamkowej kuchni zaskoczą zapewne niejednego smakosza, a zaproszeni goście uchylą rąbka tajemnicy dawnych receptur zarówno polskich jak i ukraińskich.

Na imprezie na pewno nie zabraknie muzyki,  stoisk z regionalnymi przysmakami oraz warsztatów rękodzieła. 
 

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

kucharczykkucharczyk

2 0

Węgrów i powiat węgrowski na siłę robi się królestwem pierogów. Sucha, Miedzna, Węgrów , a teraz Liw nie maja nic innego do zaoferowania tylko pierogi , które stale drożeją. Ta pierogowa rywalizacja z panią Koc staje się śmieszna 23:18, 29.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wykształciuchwykształciuch

1 0

Te pierogowe festyny i konkursy pierogowe to program PiS dla kobiet na wsi. Dali Kołom Gospodyń Wiejskich po kilka tysięcy złotych z KRUS i zajęli je lepieniem pierogów , które później próbują sprzedać na "świeckich odpustach" , którym patronuje senator Koc, a także mazowieccy samorządowcy. To program stary jak świat "baby do garów i pierogów". 09:11, 30.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%