Zamknij

Zostań kandydatem rodziny zastępczej

13:05, 13.02.2024 mat.info. Aktualizacja: 13:10, 13.02.2024
Skomentuj

 Gmina Mińsk Mazowiecki zwraca się z wielką prośbą o pomoc w poszukiwaniu kandydatów na rodziny zastępcze. Może na terenie naszej gminy jest rodzina, która chciałaby objąć opieką dzieci potrzebujące nowego domu.

Sytuacja w pieczy zastępczej jest bardzo niepokojąca. Z roku na rok przybywa dzieci umieszczanych w różnego rodzaju pieczy zastępczej. Domy dziecka na terenie całego kraju są przepełnione. Na terenie Powiatu Mińskiego są 3 domy dziecka i w każdym przekroczony limit miejsc. W 2024 roku 56 dzieci z terenu powiatu mińskiego zostało umieszczonych w pieczy zastępczej. Niemal każdego dnia do systemu pieczy zastępczej w całej Polsce trafiają kolejne dzieci i całe rodzeństwa a kandydatów na rodziny zastępczej jest coraz mniej.

Prowadzony jest ciągły nabór na kandydatów na rodziny zastępcze. Rokrocznie przeprowadzane są szkolenia PRIDE dla kandydatów na rodziny zastępcze. W marcu 2024 roku planowane jest kolejne szkolenie.

Rodziny zastępcze mogą liczyć na wsparcie pracowników zespołu ds. rodzinnej pieczy zastępczej tj. koordynatora rodzinnej pieczy zastępczej, pracownika socjalnego, psychologa. Mogą liczyć również na wsparcie finansowe. Zgodnie z ustawą rodzinie zastępczej na każde dziecko przysługuje świadczenie na pokrycie kosztów jego utrzymania. Przewidziane jest też dofinansowanie wynikające z dodatkowych potrzeb, np. na wypoczynek dziecka poza miejscem zamieszkania. Rodzinie zastępczej zawodowej oraz prowadzącemu rodzinny dom dziecka przysługuje również wynagrodzenie.

źródło: gmina Mińsk Mazowiecki

(mat.info.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%