Zamknij
REKLAMA

Stanisławów: Ten wieczór zapamiętają na długo

11:00, 28.03.2023 PM Aktualizacja: 11:01, 28.03.2023
Skomentuj

Remiza OSP Rządza zamieniła się w salę pełną wzruszenia i fascynacji.

Odbył się w niej Gminny Dzień Kobiet, którego mottem przewodnim było hasło ,,Zakochaj się w Szymborskiej”. I właśnie w tym duchu, przy znanej i nieznanej twórczości polskiej noblistki mijały chwile kobiet z terenu gminy Stanisławów.

Muzyczno-poetyckie wydarzenie zaszczyciła swoim wystąpieniem Olga Bończyk, która zadeklamowała kilka utworów Szymborskiej, by następnie zaspokoić uszy słuchaczy krótkim recitalem. Scenę tego dnia przejął również klasyczny duet DUO Grzesiak, który na skrzypcach wykonał kilka utworów klasycznych.

- Życzę wszystkim paniom, aby taki dzień, jak dziś zdarzał się częściej. Abyście miały czas odpocząć, zwolnić i zrobić coś przyjemnego również dla siebie, a raczej przede wszystkim dla siebie - skierowała słowa do wszystkich kobiet obecna na wydarzeniu Janina Ewa Orzełowska.

Tego dnia, jak podkreślała wójt gminy Stanisławów Kinga Sosińska, czas miał upłynąć wszystkim w przyjemnej i spokojnej atmosferze. I tak też było. Zaprezentowane występy sprawiły, że każda z obecnych na sali kobiet, a także panowie, mogli się odprężyć, poczuć smak melancholii i oddać się chwili uniesienie przy akompaniamencie instrumentów smyczkowych.

O zaspokojenie potrzeb smakowych zadbały tego wieczoru panie z lokalnego Koła Gospodyń Wiejskich "Nad Rzeką" w Rządzy.

Jednak nie był to dzień, w którym pamiętano tylko o kobietach. Janina Ewa Orzełowska do strażaków z OSP Rządza nie przyjechała z pustymi rękoma. Jednostka wzbogaciła się o kolejny niezbędny do dbania o bezpieczeństwo mieszkańców sprzęt.

 

fot.: Gmina Stanisławów

(PM)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%