Zamknij

Spotkanie kultur na wschodnią nutę - świetlica w Starej Kornicy w dźwiękach tradycji (fotogaleria)

18:51, 28.11.2023 KU Aktualizacja: 19:15, 28.11.2023
Skomentuj

W sobotę 25 listopada w świetlicy wiejskiej w Starej Kornicy odbyło się wyjątkowe spotkanie, które przeniosło zgromadzonych w świat różnorodnych zwyczajów i obyczajów z pogranicza województw podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego.

Podczas wydarzenia miłośnicy kultury mogli posłuchać tradycyjnych melodii, zobaczyć przedstawienia oraz wziąć udział w konkursie kulinarnej wiedzy. Dzięki inicjatywie Koła Gospodyń Wiejskich Korniczanki i sołectwa Stara Kornica, świetlica wiejska w Starej Kornicy stała się miejscem, w którym ożyły dźwięki tradycji. Spotkanie, które odbyło się w sobotę 25 listopada, zgromadziło lokalnych entuzjastów kultury Wschodniej Polski. Mieszkańcy mogli zapoznać się z różnorodnymi zwyczajami i obyczajami charakterystycznymi dla pogranicza województw podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego.

W trakcie spotkania, uczestnicy mieli okazję posłuchać pięcioosobowego składu panów reprezentujących Koło Gospodyń Wiejskich Ligacze z Dzierzb Włościańskich w gminie Jabłonna Lacka. Panowie zachwycili zgromadzonych wykonaniem na ligawkach i podzielili się ciekawostkami na temat tego tradycyjnego instrumentu. Kolejnym punktem programu było przedstawienie grupy Leśnianki z Gminnego Ośrodka Kultury w Leśnej Podlaskiej, które przybliżyło publiczności scenki z życia małej miejscowości pod koniec lat trzydziestych XIX wieku i język używany na co dzień przez nasze babcie. Nie zabrakło również występu dziecięco-młodzieżowego zespołu folklorystycznego Hiłoczka z Czeremchy, który wokalnymi popisami i programem tanecznym zachwycił zgromadzonych. Artyści zaprezentowali kilka tradycyjnych pieśni w języku ukraińskim, dzięki czemu publiczność mogła poczuć niepowtarzalną atmosferę kultury ukraińskiej.

Podczas wydarzenia odbył się także konkurs wiedzy kulinarnej, który przyciągnął kilku uczestników i żywo zainteresował obecnych. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni za swoją wiedzę kulinarną.

Spotkanie kultur na Wschodnią nutę w świetlicy wiejskiej w Starej Kornicy przyniosło niezapomniane wrażenia i możliwość zanurzenia się w bogactwie tradycji. Wydarzenie udowodniło, jak ważne jest zrozumienie różnorodności kulturowej oraz jak wiele fascynujących aspektów można odkryć, poznając zwyczaje i obyczaje z pobliskich regionów. Dzięki inicjatywie KGW Korniczanki i sołectwa Stara Kornica, mieszkańcy mieli okazję do wspólnego spędzenia czasu, poszerzenia wiedzy oraz docenienia piękna tradycji.

(KU)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%