Zamknij

Piknik ekologiczny w łosickim Rolniku

16:52, 18.09.2023 KU Aktualizacja: 16:53, 18.09.2023
Skomentuj

W piątek, 8 września na terenie Zespołu Szkół nr 3 RCKU w Łosicach odbył się Rodzinny piknik ekologiczny, podczas którego na licznych stoiskach można było dowiedzieć się jakie są możliwości wykorzystania produktów ekologicznych w życiu codziennym.

Na terenie szkoły rozstawiono kolorowe stoiska z ekologiczną żywnością miody, warzywa i owoce prosto z lokalnych gospodarstw. Każdy, kto przyniósł elektrośmieci mógł wymienić je na sadzonki. Stoiska instytucji tworzące eko-punkty informacyjno-edukacyjne informowały o znaczeniu recyklingu, oszczędzania energii i wody oraz o tym, jak dbać o naszą przyrodę. Nie mogło zabraknąć stoiska z poradami zdrowego odżywiania, gdzie można było dowiedzieć się, jakie produkty są korzystne dla naszego zdrowia i środowiska oraz dodatkowo uzyskać poradę dietetyczną połączoną z pomiarem składu ciała. Najmłodszym uczestnikom pikniku przygotowano proekologiczne warsztaty, na których można było kreatywnie wykorzystać elementy tzw. „trash art.” wykonując ekologiczne prace z zastosowaniem produktów z recyklingu czy też tworzyć ekologiczne mydełka.

Animacje dla najmłodszych uczestników pikniku, koncerty i występy grup muzycznych i wokalistów, liczne i bardzo różnorodne konkursy np. na stworzenie śmieciowego potwora z wykorzystaniem materiałów ekologicznych i recyklingowych, konkurs na eko-plakat, sztafeta z wykorzystaniem rolek po ręcznikach kuchennych, interaktywny konkurs wiedzy o ochronie środowiska oraz wiele innych atrakcji, których głównym celem była ekologia. Honorowy patronat nad piknikiem ekologicznym objęła Pani Minister Klimatu i Środowiska Anna Moskwa.

"Rodzinny piknik ekologiczny" dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w formie dotacji w kwocie 30 000,00 zł.

Foto i info: Starostwo Powiatowe w Łosicach

(KU)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%