Zamknij

Młodzi strażacy rywalizowali w Sarnakach

14:40, 18.09.2023 KU Aktualizacja: 14:42, 18.09.2023
Skomentuj

W niedzielę, 17 września, w Sarnakach odbyły się powiatowe zawody sportowo-pożarnicze dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

W rywalizacji wzięło udział 7 drużyn z powiatu łosickiego oraz 2 drużyny gościnne. Zawody odbyły się w atmosferze fair-play, jednocześnie wywołując ogromne emocje wśród startujących. Zawody sportowo-pożarnicze dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych to nie tylko okazja do rywalizacji, lecz również doskonałe miejsce do rozwijania pasji i umiejętności związanych z ochroną przeciwpożarową. Młodzi strażacy prezentowali swoje umiejętności, biorąc udział w różnorodnych konkurencjach, które wymagały współpracy zespołowej, precyzji i szybkości działania.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem i było doskonałą okazją do spotkania dla lokalnej społeczności. Zawody przyciągnęły wiele osób, które chciały wspierać młodych strażaków i podziwiać ich determinację oraz profesjonalizm.

W kategorii drużyn dziewczęcych triumf odniosła drużyna MDP Serpelice. Natomiast wśród drużyn chłopięcych zwyciężyła drużyna MDP Stare Szpaki. Drugie miejsce zajęła drużyna MDP Łosice, a trzecie miejsce przypadło drużynie MDP Rudka. Ponadto, swoje zespoły młodzieżowe zespoły wystawiły także drużyny z miejscowości: Serpelice, Niemojki i Szydłówka.

Wydarzenie udało się zorganizować dzięki współpracy Gminy Sarnaki, Państwowej Straży Pożarnej w Łosicach oraz Powiatowego Zarządu Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Łosicach. Partnerem wydarzenia były również Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Powiat Łosicki.

Zawody sportowo-pożarnicze dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Gminie Sarnaki były nie tylko ciekawym wydarzeniem w którym zaangażowała się młodzież - ale również okazją do integracji lokalnej społeczności. Dzięki współpracy wielu instytucji i zaangażowaniu młodych strażaków, zawody odbyły się w wspaniałej atmosferze i przyczyniły się do promocji wartości związanych z działalnością strażacką.

Info: fb/G.Arasymowicz, fot: fb/G.Arasymowicz, OSP Sarnaki, OSP Rudka

(KU)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%