Zamknij
REKLAMA

W Lipnie zagrali, by pomóc dla walczącej z chorobą Magdy

20:54, 24.05.2023 KU Aktualizacja: 21:31, 24.05.2023
Skomentuj

W sobotę 20 maja w hali sportowej w Lipnie odbył się Turniej Charytatywny piłki siatkowej na rzecz Magdaleny Hołub, mieszkanki powiatu łosickiego, która od 12 roku życia zmaga się z chorobą nowotworową.

Głównym celem zawodów było zbieranie funduszy na pomoc dla Magdy i jej rodziny w ponoszeniu kosztów związanych z leczeniem i dojazdami do szpitala oddalonego o 150 km. Oprócz lokalnych dzikich drużyn i mieszkańców, w turnieju wzięli udział policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łosicach, którzy dołożyli swoją "cegiełkę" do szczytnego celu.

Organizatorzy turnieju pod hasłem "Gramy dla Magdy" postawili sobie za cel pomóc w zbiórce funduszy na rzecz choremu dziecku. Piłka siatkowa okazała się doskonałą okazją do propagowania sportowej rywalizacji jako skutecznej metody rozwoju osobistego i aktywnego stylu życia. W turnieju zmierzyło się 5 drużyn. Turniej miał charakter charytatywny, a opłaty startowe wnoszone były bezpośrednio do przygotowanej puszki na wsparcie Magdy. Oprócz rywalizacji sportowej, na turnieju policjanci rozmawiali z uczestnikami o bezpieczeństwie i promowali zawód policjanta. Łosicki profilaktyk mł.asp. Katarzyna Wawrzyszczuk przypominała o ważnych zasadach bezpieczeństwa, które każdy powinien stosować w życiu codziennym.

Szlachetny cel, który przyświecał turniejowi, nie pozbawił uczestników atmosfery rywalizacji i sportowego zacięcia, a widzom zapewnił wiele emocji i radości. Sportowa rywalizacja towarzyszyła wszystkim uczestnikom turnieju do ostatniej chwili, jednak najważniejszym celem zawodów była pomoc. Komenda Powiatowa Policji w Łosicach przekazała również symboliczne zestawy upominkowe. 

Foto i info: KPP Łosice

(KU)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%