W niedzielę 21 sierpnia cała gmina Stara Kornica oficjalnie podziękowała za tegoroczne zbiory.
Wydarzenie poprzedziła msza święta w kościele NPNMP w Starej Kornicy, skąd uczestnicy dożynek wyruszyli z wieńcami pod scenę rozstawioną tuż przy hali sportowej na terenie Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych. Podczas gminnych dożynek nie mogło się obyć bez przemowy zaproszonych gości i występów artystycznych. Starościną dożynek była pochodząca z Kornicy Kamila Boś, znana widzom w całym kraju z programu "Rolnik Szuka Żony". Na scenie pojawiły się lokalne zespoły Marysieńki, Sąsiadeczki i Korniczanie, w asyście Bractwa Akordeonistów Siemiatyckich. Nie brakowało także występów najmłodszych i tradycyjnych dożynkowych konkursów. W rywalizacji na najpiękniejszy wieniec dożynkowy wygrało Koło Gospodyń Wiejskich w Wygnankach Gang Wygnanek.
Coś na co wszyscy uczestnicy dożynek czekali tego dnia, to występy artystyczne muzycznych gwiazd. Publiczność do czerwoności rozgrzała Casandra oraz kapela Future Folk. Ponadto wystąpił także zespół Maczo i Boogi Night.
Fot. Urszula Sadowska
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu zyciesiedleckie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz