Zamknij

Oddział doczekał się wymarzonego remontu

21.12, 31.10.2022 KL Aktualizacja: 21.34, 31.10.2022
Skomentuj
REKLAMA

W szpitalu powiatowym w Sokołowie Podlaskim odbyło się otwarcie zmodernizowanego odcinka covidowego przy oddziale wewnętrznym. 

Na tym odcinku od początku pandemii szpital leczył pacjentów zakażonych koronawirusem. Jak podała dyrektor SP ZOZ Maria Sikorska w tym okresie udzielono 3086 porad w tym 1625 hospitalizacji. Dzięki wsparciu finansowemu i wyremontowanemu oddziałowi poprawi się komfort przebywania pacjentów oraz praca personelu. 

Dyrektor szpitala podziękowała za otrzymane wsparcie. Inwestycja była realizowana przez ministerstwo zdrowia w ramach Funduszu Przeciwdziałania Covid-19 w kwocie 3 mln zł. Remont trwał kilka miesięcy. 

- Dzięki wspólnym działaniom ministerstwa urzędu wojewódzkiego, powiatu, sponsorom mamy możliwość doposażenia oraz modernizacji szpitala w celu poprawy jakości diagnostyki i hospitalizacji pacjentów. Dzięki wykonawcy i pracownikom inwestycja przebiegła sprawnie - powiedziała dyrektor Sikorska. 

Na oddziale znajduje się 13 sal, z czego większość to pokoje dwu-osobowe z łazienkami. Dla pacjentów wymagających izolacji wybudowano specjalną śluzę. Na oddziale znajduje się zmodernizowana instalacja tlenowa.  

Jak powiedział ordynator oddziału Cezary Popowski oddział będzie gotowy na ewentualny nawrót wirusa i inne zagrożenia. Na oddziale znajdują się izolatki, które pomogą w przypadku zagrożenia. Dyrekcja już myśli o remoncie kolejnych oddziałów, przede wszystkim neurologii.

W wydarzeniu wzięli udział, m.in. senator, wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, dyrektor wydziału zdrowia MUW Tomasz Sławatyniec, starosta Elżbieta Sadowska, przewodniczący rady powiatu Janusz Odziemczyk, ks. Stanisław Stachal, członkowie komisji zdrowia i spraw społecznych rady powiatu, burmistrzowie i wójtowie, którzy są członkami rady społecznej SP ZOZ, przedstawiciele jednostek powiatowych, wykonawcy inwestycji. Obecni byli dyrektor ds. lecznictwa Robert Najfeld, naczelna pielęgniarka Marta Lech, ordynator oddziału Cezary Popowski, ordynatorzy, pielęgniarki oddziałowe, pracownicy szpitala. 

(KL)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%