Zamknij

Z "Prusem" w kolejne stulecie

09:02, 27.10.2023 PA Aktualizacja: 10:25, 27.10.2023
Skomentuj

I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w Siedlcach świętuje w tym roku 100-lecie swojego istnienia. Z tej okazji placówka zaplanowała szereg uroczystości, które będą doskonałą okazją do wspomnień, zadumy i refleksji nad przebytą drogą. Niektóre z nich już za nami.

Obchody jubileuszowe "Prusa" zaczęły się we wrześniu od konkursu plastycznego pt. "Moja Nowa Szkoła" oraz "Meczu Pokoleń" w piłce siatkowej, który rozegrano z siedleckim "Katolikiem".

Z kolei 26 października był dniem naprawdę wyjątkowym. Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie wspólnie zatańczyli tradycyjnego poloneza na sali gimnastycznej. W rytm muzyki z "Pana Tadeusza" z dużą dostojnością zatańczyło ponad 100 par. Oprócz tego obowiązkowym punktem okazała się belgijka, która wprawiła całą społeczność szkolną w szampański nastrój.

Dyrektor "Prusa" zapytana o odczucia, jakie towarzyszą jej podczas tej imprezy, nie kryła swojej dumy i wzruszenia.

- Emocje ogromne zarówno z faktu święta, jak i z tego, że opanować taki żywioł jest bardzo trudno. Cieszę się i to wszystko jest dla mnie bardzo istotne i ważne. Prus to fantastyczna szkoła, która nie tylko dobrze uczy, ale też pozwala osiągać sukcesy w różnych dziedzinach. Jestem dumna ze swoich uczniów, nauczycieli i absolwentów, którzy cały czas są z nami - mówiła Anita Woźnica, dyrektor I LO.

Symbolicznym momentem było także zasadzenie za szkołą pamiątkowego dębu czerwonego oraz umieszczenie w ziemi kapsuły czasu, w której znalazły się cenne dla placówki atrybuty.

- Do kapsuły włożyliśmy m.in. dokumentację dotyczącą 2023 roku, listę uczniów i nauczycieli, listę osiągnięć z 5-ciu  lat wstecz, zdjęcia każdej klasy z listą imienną uczniów i podpisami, okolicznościową krówkę oraz złotówkę - poinformowała Danuta Koper, nauczycielka i prezeska Stowarzyszenia Przyjaciół Prusa.

A na koniec nie mogło zabraknąć sentymentalnego zdjęcia z drona oraz zjedzenia smakowitego tortu - jak na urodziny przystało.

W połowie listopada (17 i 18) zostanie zorganizowany zjazd absolwentów, który poprzedzą koncerty oraz spektakl teatralny.

 

(PA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%