Zamknij

Mogli poczuć się jak prawdziwi strażacy

10:47, 18.09.2023 PA Aktualizacja: 12:21, 18.09.2023
Skomentuj

To była prawdziwa gratka dla najmłodszych miłośników straży pożarnej i wszystkiego, co jest z nią związane. 17 września na placu Komendy Miejskiej PSP w Siedlcach zrobiło się tłoczno i beztrosko, a to za sprawą wydarzenia pn. "Strażacka przygoda".

Na małych uczestników czekały liczne zajęcia edukacyjne i gry pożarnicze, pokazy nowoczesnego sprzętu oraz ratownictwa, gra terenowa z nagrodami, wirtualna rzeczywistość strażacka oraz strefa zabaw.

Wydarzenie było podsumowaniem 20-lecia współpracy transgranicznej między Polską jako członkiem Unii Europejskiej a Ukrainą.

To niedzielne popołudnie było okazją do rodzinnego i aktywnego spędzenia ostatniego dnia weekendu. Podczas imprezy dzieci miały możliwość poznania wyposażenia wozów strażackich, sprzętu jakiego używa strażak podczas akcji ratowniczych oraz zdobycia cennej wiedzy na temat zasad bezpieczeństwa oraz zachowania się w sytuacji zagrożenia.

Największym zainteresowaniem, pośród wielu przygotowanych atrakcji, cieszyło się operowanie prądami gaśniczymi, dzięki czemu milusińscy mogli poczuć się jak prawdziwi strażacy.

Duże wrażenie na wszystkich obecnych zrobił również pokaz ratownictwa wysokościowego w wykonaniu odważnych strażaków, którzy inscenizowali ewakuację poszkodowanego z kilkupiętrowego budynku.

(PA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%