Zamknij
REKLAMA

To się nazywa kobieca solidarność!

22:00, 19.05.2023 PM Aktualizacja: 12:52, 22.05.2023
Skomentuj

O akcji słychać czasami głośniej, czasami ciszej, ale powraca ona zawsze, gdy tego potrzeba.

Mianowicie chodzi o akcję Różowa Skrzyneczka, o której słyszały zapewne wszystkie uczennice szkół podstawowych w starszych klasach. A  na pewno usłyszały o niej uczennice Szkoły Podstawowej nr 4 w Siedlcach.

Maja i Aniela z klasy 6a wyszły poza schemat i pomyślały o innych. Idea Różowej Skrzyneczki ma zachęcić do sięgnięcia po darmowe środki czystości potrzebne przy okresie menstruacyjnym dziewcząt. Celem skrzyneczki jest możliwość zaopatrzenia się w podpaski czy tampony dziewcząt, które zaskoczyła miesiączka, a także te, które nie mają funduszy, aby zapewnić sobie odpowiednie produkty. 

Możemy nie zdawać sobie sprawy, ale często okres wśród nastolatek staje się powodem wykluczenia z możliwości wzięcia udział w lekcjach, czy nawet wyjścia z domu. Właśnie ze względu na brak środków czystości z różnych powodów. A statystyki są przerażające.

Pomysł uczennic z 6a został zaakceptowany i przyjęty z ogromnym entuzjazmem. Różowa skrzyneczka pojawiła się w damskiej toalecie, a o jej wyposażenie zadbają uczennice. Jak informuje szkoła - W myśl zasady: weź, jeśli potrzebujesz; zostaw, jeśli masz nadmiar.

(PM)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%