Zamknij

Piękni chcemy być w każdym wieku

13:36, 21.01.2023 PM Aktualizacja: 09:43, 23.01.2023
Skomentuj

Każdy z nas lubi wizytę u fryzjera, a już na pewno u kosmetyczki czy masażysty.

Dzięki uczniom Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 5 w Siedlcach oraz studentkom Koła Naukowego "Kosmetologii Estetycznej" UPH i ich wielkim sercom seniorzy z Domu nad Stawami mogli poczuć się jak na wyjazdowym odpoczynku w najlepszym SPA.

Z okazji Dnia Babci i Dziadka, a przy okazji w ramach praktyki doskonalącej umiejętności zdobywane w szkole, w Domu Pomocy Społecznej odbyły się warsztaty fryzjersko-kosmetyczne. Zabiegi, które oferowali uczniowie pod czujnym okiem opiekunów były dostosowane do potrzeb seniorów. Tego dnia mogli skorzystać z usług fryzjerskich, masażu dłoni, makijażu, a przede wszystkim, co najbardziej cenne w tym przedsięwzięciu z obecności młodych ludzi w ich życiu i z poczucia troski.

Uczniowie siedleckiej Budowlanki i studentki siedleckiej uczelni tego dnia zadbali o seniorów jak o własne babcie i dziadków. Zadbali o ich włosy, dłonie, makijaże, ale również o poczucie ciepła i obecności drugiej osoby. Efektem tego spotkania były nie tylko przystrzyżone, pomalowane włosy, wymasowane, zrelaksowane dłonie, ale przede wszystkim uśmiech na twarzach podopiecznych Domu nad Stawami.

Inicjatywa i pomysł zasługuje na ogromne brawa i docenienie!

 

fot.: Miłosz Omelaniuk

(PM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%