Zamknij

Spotkanie z prof. Bogdanem Góralczykiem w Muzeum Regionalnym

23.10, 09.12.2022 KL Aktualizacja: 23.10, 09.12.2022
Skomentuj
REKLAMA

Muzeum Regionalne w Siedlcach we wtorek 13 grudnia 2022 r. o godz. 17:30  zaprasza na spotkanie z prof. Bogdanem Góralczykiem pt. „Rywalizacja mocarstw - gra o Europę Środkową”. 

Będzie ono dotyczyć obecnej dynamicznej sytuacji geopolitycznej z naciskiem na skutki tej nowej gry mocarstw na sytuację w naszym regionie. 
Prof. Bogdan Góralczyk z urodzenia jest siedlczaninem. Należy do grona najwybitniejszych polskich politologów i sinologów.

Jest absolwentem dziennikarstwa i sinologii w Instytucie Orientalistycznym Wydziału Neofilologii na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 1991-1998 rezydował na placówce dyplomatycznej na Węgrzech. Następnie w latach 2003-2008 piastował funkcję ambasadora RP w Królestwie Tajlandii, Republice Filipin i Związku Myanmar (wcześniej Birma). Pełnił funkcję Szefa Gabinetu ministra Spraw Zagranicznych RP.

Specjalizuje się we współczesnych stosunkach międzynarodowych i zajmuje się zwłaszcza takimi zagadnieniami jak: globalne wyzwania, Chiny, Węgry, Azja Wschodnia i Południowo-Wschodnia na arenie światowej, integracja europejska i pozycja międzynarodowa Unii Europejskiej. 

Autor wielu znakomitych publikacji książkowych i artykułów prasowych. Niedawno wydał unikatowy na naszym rynku wydawniczym „ChińskiTryptyk”, czyli trzy tomy o współczesnych Chinach. Wykłady prowadził w wielu instytutach naukowych i uczelniach na świecie, szczególnie w Europie i Azji. Stały współpracownik „Rzeczpospolitej”, portali internetowych: obserwatorfinansowy.pl, nowakonfederacja.pl.

Zapraszany jako ekspert do rozgłośni radiowych i kanałów informacyjno-publicystycznych, m.in. TOK FM, TVN Biznes i Świat, Polsat News i innych. Często zapraszany i widoczny na YouToubie.

Wstęp 2 zł.

(KL)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%