Zamknij

Marekoyyot i jego alternatywny rap

12.31, 05.12.2022 PM Aktualizacja: 13.36, 05.12.2022
Skomentuj
REKLAMA

Na muzyczną scenę Siedlec, a niedługo nie tylko Siedlec wkracza Marekoyyot.

Młody artysta, który choć do tej pory jest znany jedynie lokalnie, zdobywa już coraz większe zasięgi w świecie YouTuba i TikToka.

Trafiając do młodej widowni, niedługo jego kariera ma szansę się odmienić. A to za sprawą albumu, który już niebawem ujrzy światło dzienne, a twórczość Marekoyyot'a wyjdzie z mroku. Artysta pochodzący z Siedlec w swoich teledyskach uwzględnia i przedstawia obrazy z terenu miasta i okolic. Jego podejście do tworzenia wybiega poza schematy, dzięki czemu ma szansę przebić się do świata muzyki na szerszą skalę. Obecnie zdobywa zasięgi wśród innych twórców internetowych. Więcej na temat działań, które podejmuje w rozmowie z artystą.

Opowiedz nam o Twoich ostatnich poczynaniach muzycznych.

Stworzyłem płytę muzyczną, którą sam wyprodukowałem. Album nosi nazwę "DYSFORIA" i składa się z 6 utworów.

Czyli to już nie tylko zabawa muzyką, ale twórczość. Skąd w takim razie tytuł albumu? Czy zdradza nastrój utworów?

Słowo "dysforia" to nastrój depresyjno-dysforyczny przeciwny euforii. U artysty jest to stan niezadowolenia, zaniepokojenia spowodowanego przez samotność i natłok myśli raperów oraz brakiem odwzajemnienia uczuć ze strony drugiej osoby, którą kocha.

Mówisz o stanie raperów, czy w takim razie określasz siebie raperem? I takiego rodzaju mamy się spodziewać w albumie?

Jako artysta staram się nie zamykać w brzmieniach jednego gatunku, a swoją twórczość mógłbym określić jako alternatywny rap. Stawiam na emocjonalność, brzmienie oraz treść, dzięki której chcę dotrzeć do słuchacza.

Jeden z utworów jest już dostępny. Jego tekst skłania do pytania - czy faktycznie nikt nie chciał Ci pomóc? Jak wyglądała ścieżka do stworzenia albumu?

Tak, pierwszy singiel jest już dostępny. Nosi tytuł "Niagara" i można go odsłuchać n a moim kanale na YouTubie. Przy tworzeniu pierwszego singla otrzymaliśmy pomoc od MOK Siedlce, którym z tej strony chciałbym serdecznie podziękować za użyczenie "Białej sali" do produkcji video.

Jak w takim razie radzisz sobie z promocją? Trudno jest promować samego siebie i swoją twórczość. Czy wszystko robisz sam?

Jeśli chodzi o zabiegi promocyjne utworu postawiliśmy bardzo mocno na platformę TikTok, gdzie pokazujemy postać dysforyczną w różnych miejscach naszego miasta. W filmikach udaje nam się zdobyć liczne wyświetlenia oraz komentarze. W roli menedżera projektu świetnie odnalazł się Joachim Pieńkowski, który bardzo mnie wspierał i starał się o dopięcie najmniejszych szczegółów.

Co w takim razie planujesz teraz na najbliższy czas?

Niedługo pojawi się kolejny singiel pt "Nienawidzą mnie'. Premiera zapowiedziana jest na 9 grudnia, a tytułowy utwór z albumu "Dysforia" na 26 grudnia. Właśnie w okresie świątecznym najbardziej odczuwamy emocje, które pomogą lepiej zrozumieć przesłanie tego utworu. Zachęcam do śledzenia mojego kanału na YouTubie i TikToku.

Jak widać młodzi artyści mają obecnie możliwość rozwoju i dotarcia do odbiorców dzięki możliwościom, jakie daje internet. Jednak obserwując liczne, pozytywne komentarze pod udostępnianymi treściami, odważnie możemy życzyć Sebastianowi również pierwszych kilku minut na antenach radiowych.

 

LINK do singla "Niagra"

 

(PM)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%