Zamknij
REKLAMA

Co z tą spalarnią? Dyskusja odroczona

17.09, 28.09.2022 KS Aktualizacja: 17.40, 29.09.2022
Skomentuj
REKLAMA

Na wrześniowej sesji Rady Miasta Siedlce dyskutowano na temat budowy Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych z Odzyskiem Energii.

Dyskusja była długa, ale koniec końców niczego nie zmieniła. Zwolennicy spalarni przedstawili swoje argumenty, zaś przeciwnicy swoje.

- Nic o nas bez nas. Chcę jasnej i wczesnej informacji o spotkaniach dotyczących tak ważnych spraw. Dobro miasta i mieszkańców jest najważniejsze - mówił radny Janusz Cabaj.

- Nie ma zeroemisyjnych spalarni. Holandia miała kiedyś najnowocześniejszą spalarnię, po 2-3 latach w sąsiednich kurnikach odnaleziono ślady furanów i dioksyn w skorupkach jaj. Mam nadzieję, że często wspominany Białystok uporał się już ze sprawami sądowymi. Krakowska spalarnia swoje niebezpieczne odpady wyrzucała do Będzina (...) Konsultacja to zasięgnięcie opinii przed podjęciem decyzji. Panie prezydencie całkowicie pomyliła się panu kolejność - dodał Robert Chojecki.

- Jeżeli chodzi o konsultacje to pani prezes Marzena Komar przedstawiła ich terminy, więc żadna kolejność mi się nie pomyliła panie radny - odpowiedział prezydent Andrzej Sitnik.

Prezydent Sitnik bronił się mówiąc, że w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pracują fachowcy i nie dopuściliby do zbudowania spalarni zagrażającej życiu i zdrowiu siedlczan.

- Wszelki proces rozpocznie się dopiero po podpisaniu umowy przez panią prezes. Potrwa on rok i dopiero wtedy będzie można rozpisać przetarg na budowę instalacji termicznego przekształcania odpadów komunalnych (...) Jak możecie wskazać jakąkolwiek inną formę, żeby zabezpieczyć ciepło dla mieszkańców to proszę to zgłosić - podsumował wypowiedzi oponentów Sitnik.

Po wniosku formalnym zakończono dyskusję w punkcie, który początkowo w ogóle nie znajdował się w porządku obrad. To jednak nie koniec dyskusji o spalarni, choć na referendum wśród mieszkańców raczej nie ma na co liczyć. Prezydent Siedlec zapowiedział zwołanie nadzwyczajnej sesji poświęconej wyłącznie gorącemu, dosłownie i w przenośni, tematowi.

 

fot. TV Wschód

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

TTTT

3 1

Ci co trzymają plakat, to mają jakiś mandat, upoważnienie, aby wypowiadać się za mieszkańców mista? 08:25, 29.09.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

XDXD

2 0

Są z pisu. To wystarczy w ich mniemaniu 09:35, 05.10.2022


REKLAMA
0%