Zamknij
REKLAMA

Zamożność prawie 6 tysięcy na jednego mieszkańca - tak się żyje w Siedlcach

08:09, 05.08.2022 | PM
Skomentuj
REKLAMA

Kondycja finansowa mieszkańców miasta

W rankingu pisma „Wspólnota” znajdziemy zestawienie miast, w przeliczeniu zamożności na jednego mieszkańca. Siedlce znajdują się w zestawieniu miast na prawie powiatu, których jest w Polsce 48.

Przy wyniku zamożności na jednego mieszkańca - 5715,60 złotych, Siedlce zajęły miejsce wyższe niż w roku poprzedzającym. Z 20 miejsca miasto awansowało na miejsce 15.

Jak komentują, sytuację finansową głównie miast powiatowych, twórcy rankingu wskazują jako główny problem stale rosnące zadłużenie.

- Skoro sytuacja finansowa samorządów jest tak dobra, to dlaczego w ostatnich latach - po dłuższym okresie stagnacji (w latach 2011–2017)  znów zaczęło rosnąć zadłużenie gmin, powiatów i województw ? W 2021 r. ten wzrost odnosił się przede wszystkim do miast na prawach powiatu, co potwierdza inne obserwacje, że to tam w największym stopniu kumulowały
się różne napięcia w budżetach - czytamy w komunikacie do rankingu.

W rankingu odnajdziemy również informacje dotyczącą powiatu. W zestawieniu obejmującym 314 powiatów, powiat siedlecki plasuje się na miejscu 295, czyli 3 oczka niżej niż w roku 2020. W powiecie siedleckim zamożność na jednego mieszkańca wynosi 705,38zł.

(PM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%