Zamknij
REKLAMA

Ogromna szkoła i uczniowie o jeszcze większych sercach

17.25, 05.04.2022 SK Aktualizacja: 17.33, 05.04.2022
Skomentuj
REKLAMA

W ramach Tygodnia Języków Obcych w ZSP nr 3 im Stanisława Staszica w Siedlcach został zorganizowany kiermasz ,,Kuchnie Świata".

Organizatorkami wydarzenia były nauczycielki Monika Pawluk oraz Milena Gajewska we współpracy z uczniami.

- Pracujemy na co dzień z młodzieżą i widzimy ogromną empatię wobec potrzebujących. Uczniowie bardzo przeżywają sytuację, która ma miejsce za naszą wschodnią granicą i chcieliby w jakiś sposób pomóc. W naszej szkole w dniach 4-8 kwietnia jest organizowany Tydzień Języków Obcych. Postanowiłyśmy - jako nauczycielki językowe - że w tym czasie razem z uczniami zorganizujemy kiermasz potraw świata w ramach rozszerzenia ich wiedzy kulturowej z zakresu krajów anglojęzycznych, ale i nie tylko. Zdecydowałyśmy się połączyć przyjemne z pożytecznym. Mamy bardzo dużo klas o profilu gastronomicznym, cukierniczym, klasy mają duże umiejętności i gotowanie jest ich pasją. Dzieci postanowiły wykonać to, co potrafią najlepiej - dania z różnych krańców świata i sprzedać to, a dochód przeznaczyć na potrzeby Ukraińców. To ogromna szkoła i uczniowie o jeszcze większych sercach. Chcemy zebrać jak najwięcej pieniędzy i postaramy się pomóc jak największej liczbie osób uciekających przed wojną z Ukrainy. - opowiada o akcji Monika Pawluk.

- Kiermasz został połączony z wystawą pod tytułem ,,Makiety światowych budowli". Zachęcamy uczniów, żeby nie tylko próbowali nowych dań i kupowali produkty, ale również aby zobaczyli, jak wyglądają największe i najpopularniejsze budynki świata. - dodaje Milena Gajewska.

Tydzień Języków Obcych w Samochodówce trwa. W jego ramach odbywają się również inne akcje, m.in. konkursy czy wspólne tworzenie plakatów.

(SK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%