Zamknij

Nowa metoda oszustwa

11.24, 10.06.2021 BC
Skomentuj
REKLAMA

Oszuści nadal stosują metodę na funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego. Wykorzystują zaufanie społeczeństwa do funkcjonariuszy Policji i próbują wyłudzić pieniądze od starszych osób. Jednocześnie ciągle modyfikują działania. Tak było w Siedlcach gdzie oszust przekonał seniorki, że listonosz dostarcza im fałszywe banknoty.

Do starszej pani zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza CBŚP. Poinformował, że rozpracowuje właśnie grupę oszustów z którymi współpracuje listonosz dostarczający jej emeryturę. Powiedział, że banknoty są prawdopodobnie fałszywe i w celu ich sprawdzenia zgłosi się po nie kolejny funkcjonariusz. W trakcie rozmowy z 83-latką zorientował się, że w mieszkaniu jest jeszcze jedna osoba. Ustalił, że to 84-letnia siostra jego rozmówczyni. Drugą kobietę poprosił do telefonu i przekazał jej takie same informacje.

Polecił, aby jedna z nich przygotowała do odbioru całą gotówkę, jaką posiadają w domu. Następnie uzyskał adres seniorek i w krótkim czasie do drzwi mieszkania zapukała rzekoma „policjantka”. Seniorki przekazały kobiecie kilkadziesiąt tysięcy złotych .

 

(BC)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%