Zamknij

Niestrudzony samorządowiec odznaczony

10:30, 28.11.2023 mat.pras./Oprac. PM Aktualizacja: 10:33, 28.11.2023
Skomentuj

Podczas listopadowej sesji rady gminy Siedlce wyróżniono pana Janusza Mikulskiego tytułem „Zasłużony dla Gminy Siedlce”.

Pan Janusz Mikulski został wyróżniony w kategorii „Działalność społeczna i samorządowa”. O nadanie tego tytułu wnioskowali radni gminy Siedlce, a wójt gminy wniosek ten poparł.Pan Janusz Mikulski przez wiele lat służył na rzecz mieszkańców gminy Siedlce jako radny i przewodniczący rady gminy. Przez wszystkie te lata, jak podkreślono podczas listopadowej sesji działał stawiając dobro gminy na pierwszym miejscu.

- Pan Janusz pochodzi z Nowych Igań i bardzo długo pracował na rzecz naszego społeczeństwa gminnego. Wszyscy radni podpisali się pod wnioskiem i jest to niewątpliwe, że pragniemy Pana docenić za Pana działalność. Dzisiaj dokonuję wręczenia tego wyróżniania w imieniu własnym, radnych, pracowników i wszystkich mieszkańców gminy – mówił podczas sesji wójt gminy Henryk Brodowski.

Do słów uznania przyłączył się również przewodniczący rady gminy Siedlce:

- Chciałbym przede wszystkim podziękować za lata pracy na rzecz naszej społeczności. Dał się Pan poznać jako niestrudzony samorządowiec – dodał przewodniczący Rady Gminy Siedlce Andrzej Rymuza.

Po przyjęciu aktu nadania i statuetki Zasłużonego dla Gminy Siedlce głos zabrał Janusz Mikulski, który przybliżył historię swoich początków kariery w Radzie Gminy Siedlce, sięgających czasów pierwszego wójta Zygmunta Wielogórskiego.

- Byłem jedną z osób, które wójt Wielogórski namówił do pracy. Moja współpraca tutaj była do roku 2010, w sumie pracowałem tutaj 20 lat. Nie byłbym jednak tu obecny, gdyby nie obecność wielu ludzi, którzy zawsze chętnie włączali się do pracy – wspominał Janusz Mikulski.

Wspominał o początkach telefonizacji i pracach związanych z gazyfikacją zachodniej części gminy, a także budowę dróg.

- Dwie drogi pozwolę sobie szczególnie wymienić. Ulica Karskiego w Nowych Iganiach i ulica Kwiatowa w Starych Iganiach, dzisiaj jest to nie do uwierzenia, ale wielu ludzi pracowało tygodniami, aby te ulice budować – wspominał o swoich działaniach Zasłużony dla Gminy Siedlce.

Pan Janusz skierował swoje podziękowania do wójta,  wszystkich radnych, sołtysów, pracowników gminy i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej -  życząc im dalszego rozwoju i udanych przyszłych wyborów.

 

mat.pras. Gmina Siedlce

(mat.pras./Oprac. PM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%