Zamknij

Recenzja powieści "Łowcy" Alana Pałczyńskiego, Warszawska Firma Wydawnicza

10:57, 11.01.2022 | B. Juszczuk-Sowa
Skomentuj
REKLAMA

Najnowsza recenzja książki Alana Pałczyńskiego "Łowcy- między światłem a cieniem" ,  Warszawska Firma Wydawnicza

Alan Pałczyński- młody autor, który zadebiutował powieścią "Łowcy- między światłem a cieniem", jak sam o sobie mówi,  zawsze lubił wymyślać postacie, obce, fantastyczne światy i niezwykłe historie. Za namową bliskich postanowił napisać powieść i przekonać się, czy zainteresuje ona szersze grono czytelników. 

Annie, zamknięta w sobie nastolatka, mająca problemy z nawiązywaniem znajomości i bardzo niską samooceną, przeprowadza się wraz z matką i ojczymem do małego, malowniczego miasteczka w Oregonie. Od jakiegoś czasu jednak mają tam miejsce tajemnicze morderstwa...a wielu mieszkańców się wyprowadziło...

Dziewczyna, podczas podróży do nowego domu, zauważa w lesie zakrwawioną kobietę. Podnosi alarm ale ...żadna z towarzyszących jej osób niczego nie widzi. 

Zdenerwowana nastolatka na miejscu poznaje Cynthię, rozmawia z nią nieufnie...jednak wspólne tematy i dziwne wydarzenia sprawiają, że dziewczęta bardzo szybko nawiązują nić przyjaźni. 

Życie Annie w nowym miejscu toczy się spokojnie aż do chwili, kiedy w swoim pokoju dziewczyna nie znajduje...krzesła. Annie stara się nie panikować, zachować zimną krew, ale ani ojczym, ani miejscowa policja nie wierzy, że krzesło wzięło się znikąd. Sytuacja się powtarza i dopiero policjant z miasta, zajmujący się tajemniczymi morderstwami, zdaje się wierzyć Annie. 

Wkrótce potem ląduje w szpitalu...

Annie zaczyna spotykać tajemniczego mężczyznę, którego nikt nie widzi...

Śledztwo w sprawie morderstw przejmuje FBI...

A przyjaciółka Annie ginie wraz z matką we własnym domu...

Annie nie wie jeszcze, że wydarzenia te są ze sobą ściśle powiązane i że rozwikłanie wszystkich zagadek prowadzi do walki.. być może na śmierć i życie...

Historia Annie od samego początku bardzo mnie wciągnęła. Razem z nią złościłam się na ojczyma, cieszyłam z poznania Cynthii i bałam się o to, co przyniesie kolejny dzień.

Właściwie każda z postaci w tej powieści była bardzo charakterystyczna i ciekawa. Akcja toczyła się szybko, nie dało się przewidzieć przyszłych wydarzeń..a genialne połączenie świata realnego i fantasy dopełniło całości, doprowadzając do...bardzo ciekawego zakończenia....

Polecam 😁

https://wfw.com.pl/ksiazki/lowcy-miedzy-swiatlem-a-cieniem/

(B. Juszczuk-Sowa)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%