Zamknij

Recenzja książki "Syryjska legenda" Wojciecha Kulawskiego

15:18, 09.06.2021 | B.R
Skomentuj
REKLAMA

Recenzja książki Wojciecha Kulawskiego "Syryjska legenda"

Ta książka to świetny kryminał z wątkami romansu, którego akcja toczy się w Syrii. Autor idealnie przedstawia obraz wojny.... W której nikt nie czuje się bezpiecznie i w każdej chwili może wybuchnąć bomba czy granat. Bohaterami są Tim i Sara. Sympatyczna para, najlepszych wśród archeologów. To właśnie oni podejmują się ekspedycji do Syrii, gdzie według informacji zostały ukryte skradzione dzieła sztuki z drugiej wojny światowej. Oboje idealnie się uzupełniają i robią wszystko aby odnaleźć zaginione karty. W międzyczasie zostaje porwana kobieta o imieniu Lura- córka profesora. Jak się jednak okazuje w obydwie sprawy wplątana jest jedna osoba: Mark Radke. Raczej typ ,,diabła", który nie prowadzi legalnych interesów.

Książka jest napisana według określonego schematu. Intrygi i tajemnice do tego strach o bohaterów do samego końca buduje napięcie. Całość uzupełniają zabytkowe, stare miasta Syrii i pustynne krajobrazy. W pełni mogłam przenieść się w tę literacką przygodę. Jako kobieta nie mogłam jednak obojętnie przejść obok kultury islamu i sposobu w jaki traktowane są kobiety.

Czy naszym bohaterom uda się wyjść z tego cało? Jaką rolę odgrywa porwanie Lury? I co z tym wszystkim ma wspólnego Radke? Zapraszam do przeczytania książki i rozwiązania zagadki. Jestem pewna, że książka zaspokoi najbardziej wymagającego czytelnika. Spora dawka akcji i sensacji powoduje, że powieść czyta się szybko, a raczej za szybko..... Chciałabym zdecydowanie więcej.

Wojciech Kulawski to mieszkaniec Rzeszowa. Pracownik korporacji, miłośnik tańca, tata i mąż. Książki to jego pasja. Laureat licznych nagród literackich. Autor innych powieści, takich jak: "Poza granicą szaleństwa" , "Zamknięci", "Między udręką miłości,a rozkoszą nienawiści" czy ,,Lista sześciu".

https://m.ceneo.pl/Ksiegarnia;szukaj-wojciech+kulawski

I.D.

(B.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%