Zamknij

Działalność kobiet w sferze publicznej

16:17, 22.02.2021 RED Aktualizacja: 16:17, 22.02.2021
Skomentuj

Instytut Historii UPH informuje, że 5 marca br. o godz. 18.00 odbędzie się promocja książki pt. "Sukcesy i porażki. Historyczny kontekst kobiecych dążeń do samorealizacji (od XII do XXI wieku)".

Współredaktorką monografii jest prof. Zofia Chyra-Rolicz, pracownik naszego Instytutu. Promocja odbędzie się w formule online. Do udziału w wydarzeniu niezbędne jest zalogowanie się na swoim koncie Google i w podanym terminie skorzystanie z linku: https://meet.google.com/aum-meyw-wwk

Książka ukazuje szeroką panoramę bardzo różnorodnej działalności kobiet w sferze publicznej od średniowiecza aż po czasy współczesne. Autorzy poszczególnych rozdziałów przedstawiają osoby i dokonania „niewiast niepospolitych”, a czasem nawet zupełnie zwyczajnych pań, umiejscowionych w realiach i uwarunkowaniach różnych epok, krajów i środowisk.

Jak zauważa prof. Zofia Chyra-Rolicz, „poznajemy losy kobiet i ich dokonania w klasztorze,  kręgu rodziny, na polu literatury, w nauce i polityce, a nawet w wojsku i ekstremalnych warunkach wojennych. Są one analizowane pod kątem sukcesów i porażek. Analiza tych „sukcesów i porażek” to nowa perspektywa badawcza, odnosząca się do zmieniających się w minionych stuleciach uwarunkowań społeczno-politycznych i obyczajowych, wpływających na osobiste losy kobiet, zmuszonych do dokonywania udanych bądź chybionych wyborów życiowych.

To spojrzenie naukowe, szczególnie potrzebne w dobie zmieniania się wartości i autorytetów. To także zwrócenie uwagi na cenę sukcesu, pokonywania przeszkód na drodze realizacji swoich zamierzeń”.
 

(RED)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%