Awenta Pogoń wraca do gry o medale

09:08, 08.10.2024 . Aktualizacja: 09:10, 08.10.2024

Po dwóch porażkach z rzędu Awenta Pogoń Siedlce, typowana jako jeden z faworytów do mistrzostwa Polski, miała ogromny głód gry i zwycięstwa.

Widać było to już w pierwszych minutach meczu z Juvenią Kraków, które gospodarze otworzyli z ogromną energią, dynamicznie i kombinacyjnie, prowadząc swoje ataki. Przewaga ofensywna oraz terytorialna przyniosła najpierw rzut karny, który na trzy punkty zamienił Paul Walters. Łącznik ataku fenomenalnie rozdawał piłkę w kolejnych akcjach, asystując przy przyłożeniach Łukasza Kornecia i Bercho Bothy.

Juvenia była „bezzębna”, i co więcej, 20 minut grała w osłabieniu po dwóch żółtych kartkach. Straciła też dwa kolejne przyłożenia, kiedy wielką lukę w obronie wykorzystał Jędrzej Nowicki, a tuż przed przerwą drugą „piatkę” zapisał na swoim koncie Bercho Botha i goście prowadzili już 31:0. Kibice z Krakowa z pewnością mieli nadzieję na odwrócenie karty w drugiej połowie, ale goście grali według innego scenariusza. Bez pazura, rzadko i bez polotu, prowadząc grę na połowie rywala.

Za to Pogoń spisywała się doskonale i metodycznie punktowała błędy krakowian. Dla gospodarzy kolejne przyłożenia, po efektownych rozegraniach, zdobywali: Kacper Skup, Jędrzej Nowicki i Daniel Gdula. Wszystkie padły w zaledwie 10 minut, które przesądziły o losach spotkania. Goście nie podnieśli się już mentalnie, a przed końcem spotkania stracili jeszcze dwa przyłożenia. Hat-trick dopełnił Bercho Botha, a dziewiątą „piątkę” dla gospodarzy zdobył Oleksandr Shevchenko. Wszystkie podwyższenia wykorzystał Paul Walters, który również z podstawki ustalił końcowy wynik na 66:0.

Awenta Pogoń Siedlce - RzKS Juvenia Kraków 66:0 (31:0)Punkty: Paul Walters 21 (9pd, K), Bercho Botha 15 (3P), Jędrzej Nowicki 10 (2P), Łukasz Korneć 5 (P), Daniel Gdula 5 (P), Kacper Skup 5 (P), Oleksandr Shevchenko 5 (P).Skład: Rati Asatiani (62 Jakub Słowik), Marcin Maciejewski (45 Adrian Chróściel), Sebastian Kostałkowski (48 Witalij Kramarenko), Piotr Wiśniewski (45 Oleksandr Shevchenko), Krystian Olejek, Bercho Botha, Alexander Nowicki (51 Mykoła Szałajew), Vaha Halaifonua (52 Michał Mirosz) - Jędrzej Nowicki (53 Daniel Trybus) - Paul Walters - Kacper Skup, Daniel Gdula, Nicolas Saborit, Łukasz Korneć - Patryk Reksulak (58 Przemysław Rajewski).

Trenerzy: Marek Mirosz, Vuli Sunia.Pozostałe mecze: Ogniwo Sopot - Budowlani Lublin 50:29 (26:12), Rugby Białystok - Lechia Gdańsk 14:49 (0:28), Orkan Sochaczew - Arka Gdynia 40:19 (28:5).