Piłkarz Pogoni zagrał w meczu z Czechami

19:18, 25.03.2023 KU Aktualizacja: 19:21, 25.03.2023

W meczu Elite League rozegranym w piątek 24 marca na nowym stadionie w Sosnowcu, reprezentacja Polski do lat 21 przegrała z Czechami 0:1. Cały mecz w reprezentacji Polski rozegrał obrońca Pogoni Siedlce Przemysław Misiak.

Choć nowy stadion ArcelorMittal Park w Sosnowcu został otwarty w lutym, Biało-Czerwoni nie odnieśli na nim jeszcze zwycięstwa. W debiucie międzynarodowym na tej arenie, Polska nie była w stanie sprostać rywalom. Skład podopiecznych trenera Miłosza Stępińskiego miał problemy z nawiązaniem równorzędnej walki z rywalami i nie zdołał wykreować wielu groźnych sytuacji pod bramką przeciwnika. Mimo kilku szans w drugiej połowie, Polacy nie byli w stanie odwrócić losów meczu.

W pierwszej połowie Czesi mieli przewagę nad Polakami i kontrolowali przebieg gry. Bramkarz z Zawiszy Bydgoszcz, Piotr Kaczorowski, uratował Polskę przed stratą kilku bramek, ale nie był w stanie obronić strzału głową Denisa Alijagicia, który przeszedł przez mur obrony. Mariusz Fornalczyk, jeden z nielicznych wyróżniających się polskich zawodników, był bardzo aktywny, ale jego wysiłki nie przyniosły oczekiwanego rezultatu. Po zmianie stron gospodarze zaczęli grać bardziej zdecydowanie i mieli kilka szans na wyrównanie, ale to Czesi mieli więcej okazji do zdobycia bramki. Cały mecz na prawej obronie rozegrał piłkarz Pogoni Siedlce Przemysław Misiak.

24 marca 2023, 16:00 - Sosnowiec (ArcelorMittal Park)
Polska - Czechy 0:1
Bramka: Denis Alijagič 20

Polska: 12. Kacper Trelowski - 4. Przemysław Misiak, 5. Maksymilian Tkocz, 3. Cezary Polak (68, 15. Mateusz Stawny) - 13. Filip Borowski (64, 2. Krzysztof Machowski), 20. Tomasz Neugebauer (63, 16. Marcel Misztal), 10. Daniel Dudziński (74, 21. Filip Wilak), 11. Radosław Cielemęcki (46, 9. Fryderyk Gerbowski; 74, 6. Patryk Pierzak), 17. Marcel Błachewicz (46, 8. Kelechukwu Ibe-Torti) - 7. Mariusz Fornalczyk, 18. Lucjan Klisiewicz.