Pogoń uległa w sparingu zespołowi z Ekstraklasy

20:22, 23.03.2023 KU Aktualizacja: 20:27, 23.03.2023

W czwartek 23 marca Pogoń Siedlce zmierzyła się z ekstraklasowym zespołem Wisły Płock w meczu kontrolnym. Siedlczanie przegrali ten sparing 1:2.

Mecz odbył się dzięki zbliżającej się weekendowej reprezentacyjnej pauzy. Pogoń Siedlce będzie miała najbliższy termin wolny ze względu na przełożone spotkanie ligowe z KKS 1925 Kalisz. Spotkanie z Wisłą Płock rozegrane zostało w Książenicach na jednym z boisk Legia Training Center.

Już w 8. minucie Bartosz Śpiączka zagroził bramce Pogoni, jednak Damian Nowak odpowiedział uderzeniem głową po dośrodkowaniu Krystiana Misia. Pierwszą bramkę w meczu zdobył Dawid Kocyła. Nowak wyrównał stan meczu w 29. minucie. W 46. minucie Wisła objęła prowadzenie za sprawą trafienia Dawida Kocyły po podaniu Aleksandra Pawlaka. Choć Pogoń miała kilka okazji na wyrównanie, w tym uderzenia Cezarego Demianiuka i Ernesta Dzięcioła, siedlczanom brakowało tego dnia skuteczności.

Po godzinie gry trener Pogoni, Marek Saganowski, dokonał zmian w składzie. Choć zespół ekstraklasowicza utrzymywał przewagę, nie udało im się zdobyć kolejnej bramki. Mecz zakończył się wynikiem 1:2 na korzyść Wisły Płock.