Powrót z Lublina na tarczy. Kolejny mecz w kwietniu

19:24, 23.03.2023 KU Aktualizacja: 19:25, 23.03.2023

Pogoń Siedlce poniosła na wyjeździe porażkę z drużyną Motoru Lublin. Biało-Niebiescy przegrali w lidze po raz pierwszy od siedmiu spotkań.

Do składu Pogoni po kartkowej pauzie powrócił na mecz z Motorem defensor  Tomasz Lewandowski. Jesienią Pogoń pokonała lublinian 2:1. Poprzednia kolejka dla obu zespołów okazała się pozytywna. Motor wygrał na wyjeździe 1:0 z KKS 1925 Kalisz, zaś Pogoń pokonała u siebie Górnika Polkowice 3:2. Przed meczem w tabeli Motor zajmował 8 miejsce w tabeli z dorobkiem 31 punktów, zaś Pogoń miała dwa punkty mniej i była na 9 miejscu w tabeli.

Warto wspomnieć, że obecny trener Pogoni, Marek Saganowski, był wcześniej trenerem Motoru. Ponadto w obu drużynach występowali byli zawodnicy przeciwnika: Piotr Ceglarz, Marcel Gąsior i Mariusz Rybicki w Motorze oraz Maciej Kołoczek i Mateusz Majewski w Pogoni.

Mecz rozegrany został w niedzielę 21 marca na Arenie Lublin. Już w czwartej minucie meczu Motor zagroził bramce Pogoni, ale piłkę wybił jeden z obrońców Siedlec. Odpowiedź Pogoni była szybka i w ósmej minucie strzał Cezarego Demianiuka został obroniony przez bramkarza Motoru, Łukasza Budziłka. Kolejne minuty to przewaga Motoru, który zagroził bramce Pogoni po stałych fragmentach gry. Jednak Pogoniści też mieli swoje szanse, po strzałach Bartosza Wicenciaka i Jakuba Peka.

W 60 minucie Motor objął prowadzenie po dobitce Arkadiusza Najemskiego, którego strzał wcześniej obronił bramkarz Pogoni, Maciej Kikolski. Trzy minuty później Kacper Wełniak podwyższył wynik na 2:0.

W 67 minucie Pogoń odpowiedziała golem zdobytym przez Marcinho, ale Motor szybko odzyskał przewagę, zdobywając kolejne dwie bramki. Najpierw z rzutu karnego, wykonanego przez Rafała Króla, po faulu Wicenciaka na Mariuszu Rybickim, a następnie w doliczonym czasie gry, po kontrze, strzelił Michał Król.

W kolejce 24, zaplanowanej na 25-26 marca Pogoń nie zagra z KKS Kalisz, ze względu na terminy reprezentacyjne i powołanie Przemysława Misiaka do kadry narodowej U-20. Kolejne spotkanie Pogoń rozegra 1 kwietnia o 15:00 w Siedlcach z GKS Jastrzębie.

eWinner II liga, 23 kolejka, Motor Lublin – Pogoń Siedlce 4:1 (0:0)

Bramki: Arkadiusz Najemski 60, Kacper Wełniak 63, Rafał Król 84 (k), Michał Król 90+2 – Marcinho 67

Motor: 53. Łukasz Budziłek – 17. Filip Wójcik, 21. Sebastian Rudol (60, 25. Bartosz Zbiciak), 18. Arkadiusz Najemski, 24. Filip Luberecki – 77. Piotr Ceglarz (66, 7. Mariusz Rybicki), 55. Marcel Gąsior (80, 34. Wojciech Reiman), 73. Jakub Lis (66, 13. Mikołaj Kosior), 10. Rafał Król, 26. Michał Król – 19. Kacper Wełniak (80, 27. Dawid Kasprzyk)

Pogoń: 1. Maciej Kikolski – 24. Przemysław Misiak (77, 98. Maciej Kołoczek), 2. Tomasz Lewandowski, 19. Maciej Wichtowski, 10. Krystian Miś (85, 26. Michał Rutkowski) – 20. Cezary Bujalski (46, 29. Marcinho), 6. Jakub Pek (62, 21. Mateusz Majewski), 7. Damian Szuprytowski (85, 8. Kamil Włodyka), 99. Bartosz Wicenciak, 56. Cezary Demianiuk – 9. Damian Nowak

Żółte kartki: Sebastian Rudol 49, Mikołaj Kosior 75 – Bartosz Wicenciak 62, Przemysław Misiak 71

Sędzia: Damian Krumplewski (Olsztyn)