Zwycięstwo ŁDK w ostatnim letnim sparingu (fotogaleria)

20:06, 31.07.2022 KU Aktualizacja: 23:34, 01.08.2022

W ostatnim letnim sparingu przed sezonem 2022/23, zespół ŁDK Łosice pokonał na swoim boisku drużynę Bociana Boćki 2:1.

Mecz z Bocianem Boćki zakończył cykl sparingów łosiczan mających na celu przygotowanie do pierwszego sezonu na szczeblu klasy okręgowej. Sparingowe lato beniaminek z grodu nad Toczną rozpoczął 10 lipca meczem z Grodziskiem Krzymosze, który zakończył się wynikiem 1:1. 17 lipca doszło do sparingu wewnętrznego ŁDK I - ŁDK II, zakończonym zwycięstwem rezerwistów 4:6. Kolejnym sparingiem był mecz z Rogo Rogoźnica rozegrany 24 lipca, zakończony zwycięstwem Łosiczan 6:0. Po raz ostatni ŁDK i Bocian mierzyli się sparingowo na boisku w Boćkach w lipcu 2020 roku, kiedy to padł remis 4:4.

Już pierwsze minuty meczu w Łosicach pokazały, że będzie to typowy mecz walki, w którym urokliwych akcji będzie jak na lekarstwo. Mimo towarzyskiego charakteru spotkania, obie drużyny nie szczędziły sobie tego dnia uszczypliwości i wejść na pograniczu faulu. W pierwszej połowie minimalną przewagę w posiadaniu piłki miał ŁDK. Stuprocentową sytuację w 19 minucie zmarnował Mateusz Horbowicz, swoje szanse miał także Kacper Wyrzykowski. Wynik otworzył boczny obrońca Daniel Żek, który w 41 minucie na pełnej prędkości podłączył się lewym skrzydłem, doszedł do podania Artura Zduna i pewnym strzałem pokonał Pawła Oliwniaka.

W 55 minucie za dyskusje z przeciwnikiem dwie żółte i w konsekwencji czerwoną kartkę, dostał wprowadzony w przerwie Marcin Chwedoruk. Chwilę później w polu karnym Bociana Boćki faulowany był pomocnik ŁDK Bartosz Olędzki. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Filip Izdebski i bez problemu pokonał bramkarza przyjezdnych. Kolejne minuty należały do Bociana Boćki, jednak gości z województwa podlaskiego stać było tego dnia tylko na jedną bramkę. Jej autorem w 63 minucie był Szymon Czmut, który obsłużony został piłką dośrodkowaną z prawego skrzydła na długi słupek. Im bliżej końca meczu tym aura mniej sprzyjała możliwości grania w piłkę nożną. Spotkanie zakończyło się w strugach obfitych opadów deszczu.

Łosiczanie już za tydzień rozpoczynają grę o stawkę w sezonie 2022/23 pucharowym wyjazdem do Wiśniewa, gdzie w ramach I rundy siedleckiego szczebla Pucharu Polski ŁDK podejmie tamtejszą Amazonkę. Mecz zaplanowany jest w niedzielę 7 sierpnia o 17:30. Podopieczni Jacka Izdebskiego pierwszy ligowy mecz w rozgrywkach ligi okręgowej zagrają w niedzielę 14 sierpnia o 17, kiedy to na swoim obiekcie przyjdzie im podjąć ekipę Watry Mrozy.

31.07.22. Łosice, 16:00

Sparing: ŁDK Łosice - Bocian Boćki 2:1 (1:0)

Bramki: Daniel Żek 41, Filip Izdebski (k) 57 - Szymon Czmut 63

ŁDK: (Pierwsza połowa) Filip Podlipniak - Marcin Marszałek (Mateusz Chmielnicki), Dominik Marczewski, Mariusz Szupiluk, Daniel Żek - Kacper Wyrzykowski, Jakub Podlipniak, Artur Zdun, Maciej Szpura, Sebastian Bartoszuk - Mateusz Horbowicz. (Druga połowa) Filip Podlipniak - Artur Zdun (Sebastian Bartoszuk), Dominik Marczewski, Mariusz Szupiluk, Jakub Podlipniak (Maciej Szpura) - Paweł Niciporuk, Filip Izdebski, Mateusz Chmielnicki, Miłosz Flis, Bartosz Olędzki - Marcin Chwedoruk (Kacper Wyrzykowski)

Żółte kartki: Marcin Chwedoruk 56 - Aleksander Kozakiewicz 67

Czerwona kartka: Marcin Chwedoruk 56 (druga żółta, za dyskusje z przeciwnikiem)

Sędzia: Krzysztof Borkowski