Pogoniści na remis z Wigrami

15:23, 20.02.2021 KS Aktualizacja: 19:48, 20.02.2021

Podopieczni Bartosza Tarachulskiego zremisowali 1:1 z Wigrami Suwałki.

Trener Pogoni podzielił kadrę na dwie jedenastki. Gołym okiem widać, że ta silniejsza została puszczona do boju przeciwko aspirującym do awansu Wigrom Suwałki.

Spotkanie było wyrównane, ale ciut lepiej radzili sobie piłkarze z polskiego bieguna zimna. W 4 minucie umiejętności, a może koncentrację, Hieronim Zocha sprawdził Franciszek Wróblewski. Kwadrans później efektownym, choć niecelnym, strzałem z woleja popisał się Miłosz Przybecki. Wigry odpowiedziały skutecznie. W 28 minucie Michał Żebrakowski w łatwy sposób oszukał Bartosza Brodzińskiego, po czym pokonał Rafała Misztala. Kilka chwil przed końcem pierwszej połowy powinno być 1:1, ale do Martina Dobrotki uśmiechnęło się szczęście. Słowak trafił we własną poprzeczkę po dograniu Ishmaela Baidoo. Do przerwy było więc 1:0 dla Wigier.

W drugiej połowie Pogoniści przejęli kontrolę nad spotkaniem. W 63 minucie Baidoo popisał się świetnym uderzeniem z przewrotki po dograniu głową Oskara Sewerzyńskiego. Siedlczanie poszli za ciosem, ale strzały Maciej Kołoczka i Przybeckiego były niecelne. W 70 minucie były piłkarz Ruchu Chorzów główkował w słupek, Bartłomiej Olszewski dobijał w bramkarza, a Baidoo przestrzelił. Po chwili Wróblewski główkował w dobrze ustawionego Zocha. Golkiper Wigier był również czujny w 80 minucie, kiedy pewnie chwycił piłkę po strzale Krzysztofa Danielewicza z rzutu wolnego. Piłkę meczową miał na głowie Przybecki, ale uderzył za lekko. Mecz zakończył się remisem 1:1.

O 17:00 Pogoń zagrała z III-ligowym Ruchem Wysokie Mazowieckie.

Pogoń Siedlce - Wigry Suwałki 1:1 (0:1)

Bramki: Ishmael Baidoo 63 - Michał Żebrakowski 28

Pogoń: 12. Rafał Misztal - 13. Maciej Kołoczek, 25. Julien Tadrowski, 31. Bartosz Brodziński, 14. Bartłomiej Olszewski - 11. Ishmael Baidoo, 4. Oskar Sewerzyński, 7. Krzysztof Danielewicz, 17. Bartosz Rymek, 23. Franciszek Wróblewski (83, 32. Dawid Nojszewski) - 19. Miłosz Przybecki.