Porażka w ostatnim sparingu przed ligą

19:36, 20.02.2021 BC Aktualizacja: 19:36, 20.02.2021

W drugim z sobotnich sparingów Pogoń Siedlce przegrała z trzecioligowym Ruchem Wysokie Mazowieckie 2:4.

Na sobotę Pogoń miała zaplanowane dwa sparingi. W pierwszym z nich zremisowała z Wigrami Suwałki 1:1, natomiast w drugim podejmowała rywala z III ligi Ruch Wysokie Mazowieckie.

Strzelanie w drugim z sobotnich sparingów zaczęło się w 16 minucie. Ładną akcję celnym uderzeniem wykończył Karol Mackiewicz. Pogoń dążyła do wyrównania. Z rzutu wolnego niecelnie strzelał Krystian Miś, a biało-niebiescy dopięli swego na minutę przed końcem pierwszej połowy. Po uderzeniu zza pola karnego Macieja Górskiego błąd popełnił bramkarz gości i do przerwy było 1:1.

W drugiej połowie do głosu ponownie doszła ekipa z III ligi, a do tego okazała się ona bardzo skuteczna. W 51 minucie Ruch ponownie na prowadzenie wyprowadził Kamil Jackiewicz. 14 minut później przyjezdni zadali kolejny cios, tym razem za sprawą trafienia Michała Grochowskiego. Z kolei czwartą bramkę bardzo ładnym uderzeniem z dystansu zdobył Daniel Łukaszczyk. Pogoń zdołała jeszcze nieco zmniejszyć rozmiary porażki. Wynik na 2:4 ustalił Kamil Walków.

W spotkaniu zagrali zawodnicy rezerw i juniorów: Dominik Leszczuk, Przemysław Misiak, Jakub Jopek oraz Marcin Kuć. Z kolei w zespole Ruchu zagrali dwaj byli Pogoniści: Michał Steć oraz Daniel Łukaszczyk.

Pogoń rundę wiosenną zainauguruje w kolejny weekend. W sobotę 27 lutego siedlczanie na własnym stadionie zmierzą się z Bytovią Bytów. Ponadto na niedzielę 28 lutego na godzinę 11:00 Pogoniści mają zaplanowany sparing z Olimpią Zambrów.

Sparing: Pogoń Siedlce – Ruch Wysokie Mazowieckie 2:4 (1:1)

Bramki: Maciej Górski 44, Kamil Walków 84 – Karol Mackiewicz 16, Kamil Jackiewicz 51, Michał Grochowski 65, Daniel Łukaszczyk 81

Pogoń: 97. Bartosz Klebaniuk – 28. Przemysław Misiak (46, 34. Jakub Jopek), 18. Ivan Očenáš, 99. Marcin Burkhardt, 2. Krystian Miś – 77. Rafał Adamek, 32. Dawid Nojszewski, 93. Krzysztof Kołodziej, 10. Marcin Kozłowski II (74, 9. Kamil Walków), 20. Dominik Leszczuk (74, 26. Marcin Kuć) – 22. Maciej Górski

Ruch: Cezary Osuch (46 Paweł Rabin) – 2. Wojciech Kuriata (60, 16. Rafał Kujawa), 4. Tomasz Porębski, 14. Łukasz Grzybowski (46, 5. Kamil Stankiewicz), 99. Michał Dawidowicz (80, 13. Jakub Mikołajczyk) – 17. Michał Domański (46, 18. Daniel Łukaszczyk), 8. Daniel Samluk (46, 20. Kacper Skibko), 13. Filip Bućko (46, 97. Michał Grochowski), 77. Michał Steć (75, 15. Jakub Szyszło) – 9. Karol Mackiewicz (46, 7. Kamil Jackiewicz), 6. Łukasz Trąbka (46, 11. Michał Hryszko)

Żółte kartki: Maciej Górski 45, Ivan Očenáš 54 – Łukasz Grzybowski 45

Sędzia: Paweł Wasiluk (Siedlce)