Zamknij

Czy policja udaremniła kradzież 25 tysięcy?

12:34, 24.11.2023 RED Aktualizacja: 12:44, 24.11.2023
Skomentuj

25 tysięcy to dla wielu seniorów oszczędności całego życia. Wie o tym sztab ludzi, którzy zadbali o profilaktykę w temacie przestępstw, głównie skierowaną do seniorów.

Gmina Siedlce we współpracy z Komendą Policji w Siedlcach i Uniwersytetem w Siedlcach stworzyli spot profilaktyczny, którego celem jest uświadomienie seniorów, ale nie tylko tej grupy wiekowej, aby włączyli ostrożność i czujność i nie dali się oszukać.

- Ten materiał ma na celu uświadomić Państwu, jak przebiegli są oszuści. Jak dobrze są przygotowani i wykorzystają każdą możliwą historię, by wzbudzić w was poczucie strachu i lęku o bliską wam osobę. Oni nie mają skrupułów. Ich cel jest jeden - wasze pieniądze - wprowadza do spotu rzecznik prasowa KMP Ewelina Radomyska.

Spot profilaktyczny to sześciominutowy film ukazujący codzienny scenariusz z życia seniorki, którą mają na finansowym celowniku oszuści. Od jej decyzji zależy, jak potoczy się ta historia. Film ukazuje dwa zakończenia, uświadamiając seniorom, że mają wybór i nie muszą stracić swoich oszczędności, jeśli zachowają zdrowy rozsądek.

- Bezpieczeństwo naszych seniorów jest najważniejsze. Działania podejmowane w ramach projektu Gminna Akademia Seniora miały zapobiec oszustwom na naszych seniorach. Nie może być tak, że padają oni ofiarom przestępstw. Gmina podejmuje wszelkie działania we współpracy z różnymi partnerami, aby temu zapobiegać - mówił na podsumowaniu wójt gminy Henryk Brodowski.

Spot profilaktyczny w otwarty sposób zachęca do utożsamienia się z główną bohaterką i poznania, które zachowania mogą sugerować, że mamy do czynienia oszustami.

- Przestępcy nie próżnują. Zmieniają się tylko ich metody i sposoby. Mamy teraz duże możliwości, aby trafiać z treściami profilaktycznymi do większej grupy osób. Poza pogadankami, wykładami i warsztatami szukamy również innych metod, pozwalających uchronić przed przestępcami. Ten spot jest kolejną inicjatywą realizowaną z gminą Siedlce w zakresie profilaktyki - mówił komendant Miejskiej Policji w Siedlcach insp. Andrzej Dziewulski.

W spocie udział wzięli seniorzy z terenu gminy Siedlce oraz zaangażowani studenci z siedleckiej uczelni, którym zależało na wsparciu tej inicjatywy.

SPOT można obejrzeć tutaj.

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%