Zamknij

Pół wieku temu ślubowali...

12:40, 19.09.2023 mat. inf. Aktualizacja: 12:42, 19.09.2023
Skomentuj

25 par mieszkających w Węgrowie świętowało jubileusz 50-lecia pożycia związku małżeńskiego.

Pół wieku temu stanęli na ślubnym kobiercu, teraz obchodzą Złote Gody. Uroczyste spotkanie zorganizowano 14 września w sali widowiskowej Węgrowskiego Ośrodka Kultury. Były życzenia, upominki i wspomnienia. Jubilaci zostali odznaczeni przez Prezydenta RP Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Dekoracji medalami dostojnych Jubilatów dokonał burmistrz Węgrowa Paweł Marchela. Gratulacje i życzenia parom małżeńskim złożyli również zastępca burmistrza Halina Ulińska, kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach Anna Kaszuba, przewodnicząca Komisji Zdrowia, Oświaty i Kultury Barbara Jakubisiak oraz sekretarz Anna Kalicka. Gości powitała kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Agnieszka Jarosiewicz, która wraz z zastępcą Anetą Laszczką prowadziła uroczystość. Wydarzenie uświetnił występ Pauliny Ładosz z Węgrowa.

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego obchodziły pary, które zawarły związek małżeński w 1972 roku. Są to Państwo: Mieczysława i Kazimierz Bajerowie, Marianna i Janusz Balowie, Romana i Witold Batorowiczowie, Genowefa i Janusz Ciszewscy, Zuzanna i Jan Germelowie, Mirosława i Jerzy Góreccy, Elżbieta i Edward Grabowie, Marianna i Włodzimierz Hanuszowie, Elżbieta i Czesław Kałuscy, Renata i Stanisław Kamińscy, Halina i Andrzej Komudowie, Grażyna i Janusz Kosiorkowie, Krystyna i Roman Kuzakowie, Teresa i Janusz Laskowscy, Maria i Waldemar Mikołajewscy, Mirosława i Jerzy Oleszczukowie, Renata i Edward Połascy, Lucyna i Bogdan Radzcy, Zuzanna i Andrzej Rychlikowie, Elżbieta i Andrzej Sewerynikowie, Ewa i Rudolf Tomczykowie, Stanisława i Waldemar Wierciochowscy, Halina i Mieczysław Wikłowie, Elżbieta i Janusz Włodarkowie, Krystyna i Tadeusz Zbrożkowie.

Niewątpliwie receptą na tak długie, wspólne małżeńskie życie jest miłość, wzajemny szacunek i zrozumienie. Najważniejsze, by kochać drugiego człowieka z jego zaletami i wadami. Ważna jest także przyjaźń, która wiąże całą rodzinę…  

(mat. inf.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%